Roland Garros 2023. Znamy ścieżkę Igi Świątek do finału

Świątek - Gauff gdzie oglądać
Icon Sport

Wiemy już, jak wygląda droga Igi Świątek do finału Roland Garros 2023. Świątek zagra 7 czerwca w ćwierćfinale turnieju przeciwko Amerykance, Coco Gauff, a jak wyglądają jej potencjalne rywalki w półfinale i finale?

Roland Garros 2023: Z kim zagra Iga Świątek w półfinale i finale? Potencjalne rywalki

Coraz mniej niewiadomych ma dla nas Roland Garros 2023. Iga Świątek jest w ćwierćfinale, ale polscy kibice już wypatrują półfinału, a przede wszystkim finału z udziałem swojej idolki. Nie może to dziwić, bowiem Świątek prezentuje wyborną formę, a w 1/4 finalu Roland Garros 2023 zagra przeciwko Coco Gauff, z którą jeszcze ani razu nie przegrała, wygrywając każdy z sześciu meczów do… zera.

  • Półfinał Roland Garros 2023: Haddad Maia lub Jabeur
  • Finał Roland Garros 2023: Muchova lub Sabalenka

I tak oto, w półfinale Rolanda Garrosa, Iga Świątek zagra przeciwko zwyciężczyni pary Haddad Maia – Jabeur. Co ciekawe, ten mecz zostanie rozegrany również 7 czerwca bezpośrednio przed starciem Świątek – Gauff. Jeżeli Iga Świątek awansuje do finału Rolanda Garrosa 2023, to zagra w nim Karolinie Muchovej lub Arynie Sabalence. Muchova jest jedną z rewelacji Roland Garros 2023. Aryna Sabalenka to z kolei dobrze znana Polce rywalka. Iga mierzyła się z nią w tym roku już dwukrotnie w finałach na mączce. Raz wygrała Polka, raz Białorusinka. Czy znów zagrają w wielkim finale? Pożyjemy, zobaczymy.