Kto wygrał wszystkie cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni? Rekordy

Kto wygrał wszystkie cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni? Rekordy

Zastanawiasz się, kto wygrał 4 konkursy Turnieju Czterech Skoczni? Tylko trzem zawodnikom udało się wygrać wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni w trakcie jednej edycji turnieju.

Kto wygrał wszystkie 4 konkursy Turnieju Czterech Skoczni?

  • Sven Hannawald
  • Kamil Stoch
  • Ryoyu Kobayashi

Zawodnicy, którzy wygrali wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni

Jubileuszowy 50. Turniej Czterech Skoczni okazał się szczęśliwy dla Svena Hannawalda. Niemiec, którego zaciętą rywalizacją z Adamem Małyszem w początkowym okresie XXI wieku żyła cała sportowa Polska nie miał sobie równych w trakcie turnieju rozgrywanego podczas sezonu 2001/2002. Haanawald wygrał wtedy z ogromną przewagą nad drugim Mattim Hautamakim. Różnica pomiędzy oboma zawodnikami wynosiła 56,5 pkt. Trzecia pozycja należała do Martina Hollwartha. Adam Małysz ukończył tamten turniej na czwartym miejscu w stawce, jednak finalnie to właśnie do Orła z Wisły powędrowała najważniejsza nagroda tj. Kryształowa Kula.

Odpowiadając na pytanie, kto wygrał wszystkie cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni, drugim zawodnikiem w historii jest Kamil Stoch. Rakieta z Zębu dokonała tego podczas 66. edycji TCS, w sezonie 2017/2018. W klasyfikacji generalnej TCS, Kamil Stoch miał przewagę blisko 70 punktów nad drugim Andreasem Wellingerem i ponad 87 punktów nad trzecim Andersem Fannemelem. Sezon ten zdecydowanie należał do Kamila Stocha, który oprócz wygrania 4 konkursów i klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, sięgnął również po Kryształową Kulę.

Trzecim, a zarazem ostatnim zawodnikiem, który wygrał cztery konkursy Turnieju Czterech Skoczni w trakcie jednej edycji, był Ryoyu Kobayashi. Japończyk okazał się triumfatorem czterech konkursów TCS w sezonie 2018/19, a więc ponad 67. edycji, rok po wyczynie Kamila Stocha. Kobayashi wyprzedził Niemców – Eisenbichlera i Leyhe, a Dawid Kubacki uplasował się na czwartym miejscu. Oprócz triumfu w TCS, Ryoyu Kobayashi wygrał także klasyfikację generalną Pucharu Świata.

Czy 72. Turniej Czterech Skoczni znów zapisze się w historii i czwarty zawodnik wygra wszystkie konkursy TCS? Zobaczymy.

Zobacz także: wszyscy zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni.