Skoki narciarskie Vikersund: Granerud wygrywa pierwszy konkurs!

Skoki narciarskie Vikersund: Granerud wygrywa pierwszy konkurs!

Pierwszy konkurs w norweskim Vikersund wygrywa Halvor Egner Granerud. To jego 12. pucharowe zwycięstwo w sezonie 2022/2023. Na drugiej pozycji uplasował się Austriak Stefan Kraft. Z kolei trzecia lokata przypadła jego rodakowi Danielowi Tschofenigowi.

Granerud wygrywa pierwszy konkurs w Vikersund

Sobotnie zawody (18 marca) upłynęły pod znakiem zmiennego wiatru i częstych zmian belki startowej. Ostatecznie po dwóch konkursowych seriach najlepszy okazał się aktualny lider Pucharu Świata i turnieju Raw Air Halvor Egner Granerud. Norweg wygrał dzisiejszą rywalizację bezapelacyjnie.

wyniki Vikersund

Niestety Polacy tym razem nie zachwycili swoją postawą. Co prawda Dawid Kubacki (8. lokata) i Piotr Żyła (10. pozycja) ukończyli zawody w czołowej dziesiątce, ale stracili aż kilkadziesiąt punktów do zwycięzcy.

Zwłaszcza Dawid Kubacki może czuć spory niedosyt. Okazuje się bowiem, że tak naprawdę nie ma już zbyt dużych szans na wywalczenie Kryształowej Kuli za sezon 2022/2023. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że już jutro to Halvor Egner Granerud zapewni sobie drugie tego rodzaju trofeum w karierze.

Zresztą sobotni konkurs był tak naprawdę teatrem dwóch wielkich aktorów. Aktualnie Norweg Granerud oraz Austriak Kraft wydają się poza zasięgiem reszty zawodników.

Powrócmy jednak do postawy naszych skoczków narciarskich. Jako jedyny z Polaków do 2. serii nie awansował Andrzej Stękała, który wylądował na 170 metrze i zakończył sobotni konkurs na trzydziestej czwartej pozycji.

Pozostali reprezentanci naszego kraju skakali bez błysku. Utytułowany Kamil Stoch był zaledwie 17., a jego młodszy kolega Aleksander Zniszczoł dopiero 18.

Z pewnością nie możemy być zadowoleni z takich wyników naszych zawodników. Pozostaje mieć nadzieję, że w niedzielę, podczas drugiego dnia rywalizacji w norweskim Vikersund, Polacy spiszą się znacznie lepiej niż dziś.