Gala PGE Ekstraligi 2019. Lubelscy żużlowcy wśród nominowanych

Gala PGE Ekstraligi 2019. Lubelscy żużlowcy wśród nominowanych

W poniedziałek 7 października odbędzie się prestiżowa gala PGE Ekstraligi, podczas której zostaną przyznane statuetki „Szczakiele” za osiągnięcia w minionym sezonie. Laureatów sześciu kategorii wybiorą sami kibice poprzez głosowanie. Wśród nominowanych działaczy i zawodników nie zabrakło reprezentantów Speed Car Motoru Lublin.

Pierwszy sezon lubelskiej drużyny w Ekstralidze zakończył się niewątpliwym sukcesem, jakim było utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Wyniki koziołków pozytywnie zaskakiwały żużlowe środowisko, a postawa  kilku zawodników szczególnie odbiła się szerokim echem. Mowa głównie o Mikkelu Michelsenie, Pawle Miesiącu i Wiktorze Lamparcie, którzy zostali nominowani w kategorii Niespodzianka Sezonu. Ten ostatni walczy dodatkowo o miano Najlepszego Juniora Sezonu. Obserwatorom nie uszła uwadze także postawa sztabu szkoleniowego żółto-biało-niebieskich. W kolejce po statuetkę dla Najlepszego Trenera/Menadżera Sezonu ustawi się Jacek Ziółkowski. Tegoroczną nowością jest kategoria Najładniejszy Wzór Kevlaru Drużyny, w której nominowane są wszystkie zespoły. Ponadto, już poza głosowaniem kibiców, zostanie wręczony honorowy „Złoty Szczakiel” oraz zostanie wybrany Wyścig Sezonu i Drużyna Sezonu.

Zobaczyć pełną listę nominowanych zawodników oraz oddać na nich swoje głosy można w TYM miejscu, a także za pomocą oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi.