Artur Szpilka – Arkadiusz Wrzosek na XTB KSW 94. Organizatorzy zapowiedzieli hit!

Artur Szpilka – Arkadiusz Wrzosek na XTB KSW 94. Organizatorzy zapowiedzieli hit!
Icon Sport

Podczas gali KSW Epic organizatorzy postanowili ogłosić dwie walki, które odbędą się na następnej gali. Starcie Artur Szpilka – Arkadiusz Wrzosek na XTB KSW 94 to coś, na co kibice z pewnością mogą zacierać ręce. Jak się okazało, to nie jest jedyne hitowe zestawienie zaproponowane przez włodarzy tej federacji.

Artur Szpilka – Arkadiusz Wrzosek i Robert Ruchała – Patryk Kaczmarczyk na XTB KSW 94

Co ciekawe, w przypadku walki Robert Ruchała – Patryk Kaczmarczyk można mówić o pewnego rodzaju rewanżu. Obaj zawodnicy powalczą o tymczasowy pas kategorii piórkowej, a mierzyli się już wcześniej, ponad trzy lata temu. Do starcia doszło w październiku 2021 roku na KSW 64 w Łodzi. Podczas tamtego pojedynku górą był Robert Ruchała, a dla Patryka Kaczmarczyka była to pierwsza porażka karierze.

W co-main evencie dojdzie do pojedynku Artur Szpilka – Arkadiusz Wrzosek, czyli starcia zawodników kojarzonych z innymi sportami walki. Przypomnijmy, że Arkadiusz Wrzosek to jeden z najlepszych polskich kickbokserów ostatnich lat. Jeśli chodzi o Artura Szpilkę, mówimy o bokserze z bilansem 24 zwycięstw i 5 porażek w zawodowym boksie.

Na temat tego zestawienia wypowiedział się właśnie Artur Szpilka. “Bardzo się cieszę, bo ta walka miała być już dwa razy, ale kontuzje. Mam nadzieję, że teraz nic się nie wydarzy. Jak to mówią, do trzech razy sztuka. Odpukać, teraz wszystko jest super. Jestem bardzo zmotywowany, traktuję to jako wielkie wyzwanie, bo to zupełnie inny zawodnik w porównaniu z rywalami, z którymi walczyłem” – skomentował zawodnik.

Do obu tych walk dojdzie na gali XTB KSW 94. Odbędzie się ona w ERGO Arenie w Sopocie, a jej termin ustalono na 11 maja tego roku. Nie wiadomo jeszcze, jacy zawodnicy uzupełnią tę imprezę, ale biorąc pod uwagę ogłoszone walki, emocji z pewnością nie zabraknie.