Bartosz Kurek opuścił Japonię! Transfer do Polski coraz bliżej?

Bartosz Kurek opuścił Japonię! Transfer do Polski coraz bliżej?
Icon Sport

Kapitan Biało-Czerwonych zakończył kolejny etap w swojej karierze. W sobotę zagrał ostatnie spotkanie w koszulce Wolfdogs Nagoya, a potem jego żona opublikowała wpis w mediach społecznościowych potwierdzający zmianę miejsca zamieszkania. Jeśli już Bartosz Kurek opuścił Japonię, czy to oznacza, że niebawem zagra w Polsce?

Wśród największych polskich siatkarzy po tym sezonie dojdzie do wielu przetasowań i zmian klubów. Dla przykładu, Aleksander Śliwka ma odejść z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Wilfredo Leon zagra w Polsce i być może taki sam los spotka Bartosza Kurka. Na ten moment wiadomo tylko, że zakończyła się jego przygoda w Japonii.

Bartosz Kurek zmienia klub. Gdzie będzie grał?

Reprezentant Polski występował w Wolfdogs Nagoya przez cztery lata. Największy sukces mógł świętować rok temu, gdy wraz z drużyną sięgnął po mistrzostwo Japonii. W tym sezonie jego zespół zajął piątą pozycję w lidze. W wielu meczach Bartosz Kurek pokazywał się z dobrej strony, prezentując niezłą skuteczność w ataku i sporą zdobycz punktową, co potwierdza jego wysoką formę.

Wiele wskazuje na to, że bardzo szybko po zakończeniu ostatniego meczu Bartosz Kurek opuścił Japonię. Tak przynajmniej wynika z wpisu żony zawodnika. “Koniec naszej japońskiej przygody, po 4 latach opuszczamy Japonię. Nie żegnamy się, mówimy do zobaczenia, bo jeszcze tu wrócimy” – napisała w poście na Instagramie.

Gdzie w następnym sezonie będzie grał Bartosz Kurek? Na ten moment nie pojawiły się żadne oficjalne informacje na ten temat, a w mediach mówiło się o powrocie do Polski. Kapitan Biało-Czerwonych był łączony przede wszystkim z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Jednak w rozmowie z “TVP Sport” polski siatkarz wymijająco wypowiedział się na ten temat. “To bardzo nobilitujące być łączonym z takim klubem. Zobaczymy, jak to będzie i na czym się ostatecznie skończy” – stwierdził.