Wilfredo Leon z hitowym transferem. Oficjalny komunikat klubu!

Wilfredo Leon z hitowym transferem. Oficjalny komunikat klubu!
Icon Sport

Powoli można pisać, że kończy się jedna z największych sag transferowych ostatnich tygodni w świecie siatkówki. Wilfredo Leon z hitowym transferem do Polski to coś, na co pewnie czekali kibice z naszego kraju. Choć faworyt do pozyskania przyjmującego jest jeden, to w oficjalnym komunikacie odniósł się on do całej sytuacji w bardzo tajemniczy sposób.

Reprezentant Biało-Czerwonych już kilka tygodni temu ogłosił, że odchodzi z klubu, w którym obecnie występuje, a więc z Sir Safety Perugii. Głównie mówiło się właśnie o przeprowadzce do Polski, choć na pewnym etapie media informowały jeszcze o ofertach z tureckich zespołów. Ostatecznie przyjmujący miał się zdecydować na transfer do naszego kraju.

Hitowy transfer Wilfredo Leona stał się faktem? Tajemniczy komunikat klubu

Dość niespodziewanie w wyścigu o podpis Wilfredo Leona zaczęła prowadzić Bogdanka LUK Lublin. Prezes w pewnym momencie dał do zrozumienia, że w zasadzie nie ma żadnej konkurencji, a potem dziennikarze informowali już nawet o dojściu do pełnego porozumienia.
W piątkowe popołudnie Bogdanka LUK Lublin postanowiła opublikować oficjalny komunikat w swoich mediach społecznościowych. “W nawiązaniu do pojawiających się doniesień w mediach odnośnie transferu Wilfredo Leona do naszego Klubu, potwierdzamy, że prowadziliśmy i prowadzimy rozmowy z Wilfredo Leonem. Doceniamy ich profesjonalny i partnerski charakter” – napisano.

“Kierując się jedną z naszych nadrzędnych zasad, dotyczących polityki transferowej – o wszystkich nowych zawodnikach, którzy będą reprezentować nasz klub w sezonie 2024/2025, poinformujemy po wygaśnięciu kontraktów, którymi obecnie są zobowiązani” – czytamy w dalszej części.

Po tym komunikacie można wywnioskować, że Wilfredo Leon z hitowym transferem do Polski to już tylko kwestia czasu. Choć nie ma jeszcze oficjalnego porozumienia, to wszystkie znaki na niebie wskazują, gdzie w przyszłym sezonie zagra reprezentant Biało-Czerwonych. Jak podaje Sara Kalisz z “TVP Sport”, nasz przyjmujący z Bogdanką LUK Lublin ma podpisać roczny kontrakt z możliwością przedłużenia tej umowy o kolejny rok.