Cezary Miszta zostanie w Rio Ave? Są szanse na osiągnięcie porozumienia!

Cezary Miszta zostanie w Rio Ave? Są szanse na osiągnięcie porozumienia!
Icon Sport

Prawdopodobnie szczegółowe kwestie personalne w Legii Warszawa zostaną ustalone dopiero po zakończeniu sezonu PKO BP Ekstraklasy, ale już pojawiają się informacje na temat niektórych zawodników, również tych wypożyczonych ze stołecznego zespołu. Według “O Jogo”, istnieje szansa na to, że Cezary Miszta zostanie w Rio Ave na dłużej.

Bramkarz Legii Warszawa trafił do portugalskiego zespołu w zimowym okienku transferowym. Miało to miejsce na zasadzie wypożyczenia. Co ważne, w trakcie negocjacji ustalono również kwestię potencjalnego wykupu polskiego golkipera. Czy ostatecznie ta sprawa właśnie w ten sposób się zakończy?

Cezary Miszta nie wróci do Legii Warszawa?

Warto zwrócić uwagę na to, że Cezary Miszta do tej pory rozegrał tylko jedno spotkanie w barwach portugalskiego zespołu. Miało to miejsce w ostatniej ligowej kolejce. Zawodnik Legii Warszawa pokazał się jednak ze świetnej strony i dzięki niemu Rio Ave dało radę zatrzymać Benfikę i zremisować 1:1. Polski golkiper został nawet wybrany najlepszym zawodnikiem tej rywalizacji.

“O Jogo” przekonuje, że osiągnięcie porozumienia między oboma klubami nie powinno być trudne. Nie wiemy jednak, na jakiej zasadzie Cezary Miszta miałby kontynuować swoją przygodę z Rio Ave. Według umowy w grę wchodzi transfer definitywny, ale przecież równie dobrze może skończyć się na kolejnym wypożyczeniu. Wspomniane źródło dodaje wzmiankę o tym, że wypożyczony bramkarz dobrze zaadaptował się do nowej drużyny i nadal chciałby tam grać.

W bramce Rio Ave na co dzień występuje 33-letni Jhonatan, który jest związany z tym zespołem do 2025 roku. Ta drużyna zakończyła zmagania w lidze portugalskiej w środku stawki – dokładnie na 11. pozycji.

Warto przypomnieć, że Cezary Miszta przed wypożyczeniem do Rio Ave nie mógł liczyć na występy w bramce Legii Warszawa. W rundzie jesiennej grał wyłącznie w drużynie rezerw. Jeśli obie strony dojdą do porozumienia, to być może w następnym sezonie polski bramkarz powalczy o minuty właśnie w portugalskim zespole.