Dawid Szulczek odchodzi z Warty Poznań. Jest komunikat klubu

Dawid Szulczek odchodzi z Warty Poznań. Jest komunikat klubu
Warta Poznań

Warta Poznań poinformowała w oficjalnym komunikacie, że Dawid Szulczek poprowadzi “Zielonych” tylko do końca obecnego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Kontrakt z obecnym trenerem Warty nie zostanie przedłużony.

Dawid Szulczek nie będzie już trenerem Warty Poznań

“Kontrakt Warty Poznań z trenerem Dawidem Szulczkiem nie zostanie przedłużony i szkoleniowiec, który prowadzi „Zielonych” od listopada 2021 roku, odejdzie z klubu po zakończeniu obecnego sezonu Ekstraklasy.” – brzmi komunikat, zamieszczony na oficjalnej stronie internetowej Warty Poznań oraz w social mediach tego klubu.

Co ciekawe Dawid Szulczek jest obecnie najdłużej pracującym trenerem w PKO BP Ekstraklasie. Szulczek objął “Zielonych” na początku listopada 2021 roku i wyprowadził ich ze strefy spadkowej. Warta pierwszy sezon pod wodzą Szulczka zakończyła na 11., a drugi na 8. lokacie. W obecnej kampanii Warta znów jest bliska utrzymania, a przecież to właśnie było głównym założeniem poznaniaków.

Wielu kibiców ciekawi fakt, dlaczego Dawid Szulczek nie przedłużył umowy z Wartą Poznań. “Rozmawialiśmy na temat nowego kontraktu od dłuższego czasu, ale nie udało nam się osiągnąć porozumienia i wspólnie uznaliśmy, że nasze drogi się rozejdą.” – wyjaśnił całą sytuację prezes “Zielonych”, Artur Meissner.

W kuluarach mówi się, że Dawid Szulczek nie będzie musiał długo czekać na nową posadę ani też daleko się przeprowadzać. Wróbelki ćwierkają, że po sezonie Dawid Szulczek może zostać trenerem Lecha Poznań, zastępując na tym stanowisku Mariusza Rumaka, który wygląda na to, że kolejny raz nie podołał roli szkoleniowca popularnego “Kolejorza”.