Hubert Hurkacz w finale ATP w Szanghaju! Piękne zwycięstwo

Hubert Hurkacz w finale ATP w Szanghaju! Piękne zwycięstwo
Icon Sport

Hubert Hurkacz awansował do finału turnieju ATP Masters 1000 w Szanghaju! Dla Polaka to szansa na drugi tytuł w 2023 roku. Wrocławianin wygrał wcześniej turniej w Marsylii.

Hubert Hurkacz wygrał z Kordą i awansował do finału

To było wspaniałe przedpołudnie dla polskich fanów tenisa ziemnego. Hubert Hurkacz w dwóch setach pokonał Amerykanina Sebatiana Kordę (6:3, 6:4) i awansował do finału prestiżowego turnieju w Szanghaju, gdzie zmierzy się teraz ze zwycięzcą drugiego półfinału, a więc Andriejem Rublowem lub Grigorem Dimitrowem. Finał już w niedzielę, 15 października, o godzinie 10:30 czasu polskiego. Wiemy ile zarobi Hurkacz za finał i ewentualne zwycięstwo. Sprawdź.

Hubert Hurkacz pokonując Sebatiana Kordę wziął na Amerykaninie rewanż za porażkę podczas tegorocznego Australian Open. Warto dodać, że Korda nie zanotował na przekroju całego dzisiejszego meczu ani jednego przełamania, co świadczy o formie, w jakiej znajduje się Polak. Hurkacz znów imponował między innymi serwisem, z którego posłał aż 14 asów. 85% to skuteczność jego pierwszego podania, a dodatkowo posłał 27 winnerów i popełnił tylko 5 niewymuszonych błędów. Klasa Hubi!