Iga Świątek lepsza od Williams i Szarapowej. Historyczny wynik Polki!

Iga Świątek lepsza od Williams i Szarapowej. Historyczny wynik Polki!
Icon Sport

W nocy z piątku na sobotę polska tenisistka zameldowała się w finale WTA 1000 Indian Wells. Choć najważniejszy jest sam awans do decydującego meczu imprezy, to pojawiły się także bardzo ciekawe statystyki odnośnie występów raszynianki. Okazało się, że pod pewnym względem Iga Świątek jest lepsza od Williams i Szarapowej.

Iga Świątek w półfinałowym spotkaniu z Martą Kostjuk pokazała świetny tenis. Gdy oglądało się to spotkanie, można było odnieść wrażenie, że Ukrainka gra całkowicie pod dyktando polskiej tenisistki. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 6:2, 6:1 i awansem naszej zawodniczki do wielkiego finału BNP Paribas Open Indian Wells.

Świetne statystyki Igi Świątek. Jest najlepsza w historii!

Statystycy po meczu Igi Świątek podali kilka ciekawych liczb. Po pierwsze, tak dobry tenis w wykonaniu Polki podczas turniejów Indian Wells nie powinien dziwić. Do tej pory nasza tenisistka wygrała 89,5 proc. spotkań tam rozgrywanych. Pod tym kątem raszynianka zrównała się ze Steffi Graf.

Ale jeśli wejdziemy w liczby w głębiej, to okaże się, że w jednym Iga Świątek jest lepsza od Williams i Szarapowej. “OptaAce” wyliczył, że nasza tenisistka może pochwalić się najlepszym procentem skuteczności, jeśli chodzi o awans do finałów imprez WTA 1000. Wcześniej górowały Serena Williams (36,7 proc.) i Maria Szarapowa (32 proc.) Gdy Polka wygrała z Martą Kostjuk w półfinale BNP Paribas Open Indian Wells, to może cieszyć się z 37-procentowej skuteczności, co jest najlepszym wynikiem w historii tenisa.

Teraz Iga Świątek ma jeden dzień przerwy, ponieważ z drabinki turnieju Indian Wells wynika, że Polka w niedzielę zmierzy się w finale Marią Sakkari, z którą raszynianka grała ostatnio dwa lata temu właśnie w finale tego samego turnieju. Greczynka w wyrównanym półfinale okazała się lepsza od Coco Gauff. Decydujące spotkanie zaplanowano w niedzielę na godzinę 19:00.