Iga Świątek nominowana do prestiżowej nagrody. Jej trener także!

Iga Świątek nominowana do prestiżowej nagrody. Jej trener także!
Icon Sport

Iga Świątek, która ma za sobą fenomenalny sezon i nieprawdopodobny triumf w WTA Finals bez straty seta została nominowana do nagrody “Zawodniczka roku WTA”. Z kolei jej trener, a więc Tomasz Wiktorowski otrzymał nominację do tytułu “Trener roku WTA”.

Prestiżowa nominacja dla Igi Świątek

Iga Świątek drugi raz z rzędu zagrała kosmiczny sezon. Polka wygrała turnieje w Dausze, Stuttgarcie, French Open, Poland Open, Pekin oraz WTA Finals. Na koniec sezonu wróciła także na tron rankingu WTA. Nie może zatem dziwić, że została nominowana do “Zawodniczki roku WTA”. I dużym zaskoczeniem będzie, jeżeli Polka nie zgarnie tego prestiżowego wyróżnienia. Jej konkurentkami są Aryna Sabalenka, Coco Gauff, Jessica Pegula, Elena Rybakina oraz Marketa Vondrousova.

W gronie nominowanych do wyróżnienia “Trener roku WTA” znalazł się z kolei coach Igi Świątek, a więc Tomasz Wiktorowski. Pełną listę nominowanych we wszystkich kategoriach możesz sprawdzić poniżej.

Warto wiedzieć, że podobnie jak w przypadku piłkarskiej Złotej Piłki, tak samo o wyróżnieniach WTA za sezon 2023 zadecydują dziennikarze z całego świata. Mowa oczywiście o dziennikarzach, specjalizujących się w tenisie ziemnym.