Jakub Kiwior znów łączony z AC Milanem. Polak zmieni klub?

Jakub Kiwior znów łączony z AC Milanem. Polak zmieni klub?
Icon Sport

W przypadku niektórych polskich piłkarzy temat potencjalnej zmiany klubu pojawia się regularnie. Tak jest i w tym przypadku, ponieważ Jakub Kiwior znów jest łączony z AC Milanem. Reprezentant Biało-Czerwonych miałby być jedną z twarzy nowego projektu “Rossonerich” – podaje portal TuttoMercatoWeb.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy raz, jak pojawia się temat transferu Jakuba Kiwiora do AC Milanu. Polski stoper jest łączony z tym klubem od dłuższego czasu. Gdy reprezentant Biało-Czerwonych występował w swoim klubie rzadziej, to zimą zainteresowanie ze strony mediolańskiego zespołu było wzmożone i rozważano wypożyczenie obrońcy Arsenalu.

Jakub Kiwior zmieni klub? Może poszukać regularnej gry

Sytuacja Jakuba Kiwiora w Arsenalu jest specyficzna i dosyć mocno zmieniała się na przestrzeni tego sezonu. Polak praktycznie nie miał szans na występowanie w podstawowym składzie na pozycji stopera. Miał jednak sporo okazji do tego, aby zaprezentować swoje umiejętności na lewej obronie. Na przestrzeni kończącego się sezonu reprezentant Biało-Czerwonych rozegrał łącznie 30 meczów.

Mimo tego Jakub Kiwior znów jest łączony z AC Milanem. Według portalu TuttoMercatoWeb “Rossoneri” mają nadzieję na wypożyczenie polskiego obrońcy. We włoskim klubie doceniają ponoć naszego reprezentanta między innymi za możliwość gry na środku i lewej stronie obrony.

Jakub Kiwior mógłby zostać więc twarzą odnowionego AC Milanu. Wiemy już, że ten zespół będzie miał nowego trenera po odejściu Stefano Pioliego. Co więcej, dojdzie do zmian w defensywie, ponieważ z drużyną pożegnał się Simon Kjaer.

Nie wiadomo jednak, jak na taką propozycję zareaguje Arsenal. Sytuacja kontraktowa Jakuba Kiwiora nie ułatwia przeprowadzenia tej operacji. Polski obrońca trafił do Londynu w 2023 roku za ok. 20 mln euro. Reprezentant Biało-Czerwonych podpisał z “Kanonierami” kontrakt do 2028 roku.