Jakub Kiwior zostanie latem sprzedany? Ponoć jest taka możliwość

Jakub Kiwior zostanie latem sprzedany? Ponoć jest taka możliwość
Icon Sport

Letnie okienko transferowe jeszcze się nie rozpoczęło, ale mimo wszystko już pojawiają się informacje na temat przyszłości wielu polskich zawodników. Tym razem w mediach zastanawiają się nad tym, czy Jakub Kiwior zostanie latem sprzedany. Dziennikarz “The Athletic” James McNicholas uważa, że jest taka możliwość.

Sytuacja Jakuba Kiwiora w Arsenalu jest dość skomplikowana. Na występy w środku defensywy raczej nie ma co liczyć. Wydawało się, że Polak otrzymał zaufanie od trenera Mikela Artety, aby grać na lewej stronie obrony, ale mimo wszystko Hiszpan stawia także na Oleksandra Zinczenkę i Takehiro Tomiyasu.

Czy Jakub Kiwior odejdzie z Arsenalu?

Patrząc na statystyki Jakuba Kiwiora w Arsenalu, widać, że w pewnym momencie Mikel Arteta nie wahał się na niego stawiać. Reprezentant Biało-Czerwonych ma na swoim koncie 29 rozegranych spotkań, w których strzelił jednego gola i dołożył do tego trzy asysty.

Na temat przyszłości Jakuba Kiwiora wypowiedział się dziennikarz “The Athletic” James McNicholas w podcaście “Handbrake Off”. “Nie byłbym zdziwiony, gdyby wpłynęła za niego ofertą i Arsenal ją przyjął. Jest taka możliwość” – stwierdził.

Dość regularnie pojawiają się plotki transferowe z Jakubem Kiwiorem w roli głównej. Jeszcze niedawno informowano o tym, że AC Milan obserwował Polaka i wykazywał zainteresowanie naszym reprezentantem.

Czy ostatecznie Jakub Kiwior zostanie latem sprzedany? Jeśli doszłoby do tego, to prawdopodobnie kupujący klub musiałby przygotować się na niemały wydatek. Arsenal kupił polskiego obrońcę zimą 2023 roku. “Kanonierzy” zapłacili Spezii ok. 20 mln euro. Umowa Polaka z londyńskim klubem wygasa w czerwcu 2028 roku.

Ostatnio Jakub Kiwior nie pojawiał się zbyt często na boisku. Z Bournemouth w ogóle nie zagrał, a z Tottenhamem pojawił się tylko na jedną minutę. Arsenal wciąż walczy o mistrzostwo Anglii, a już w niedzielę odbędzie się prestiżowy mecz z Manchesterem United. Czy Polak wystąpi? Na razie na odpowiedź musimy zaczekać.