Jakub Moder wrócił do gry w Premier League. “Długo czekałem na ten moment”

Jakub Moder wrócił do gry w Premier League. “Długo czekałem na ten moment”
Icon Sport

Stało się – Jakub Moder wrócił do gry w Premier League po ponad 600 dniach przerwy. Po spotkaniu Brighton z Nottingham Forrest polski pomocnik wypowiedział się na temat swojego powrotu w rozmowie z “Viaplay”. Reprezentant Biało-Czerwonych poruszył podczas tego wywiadu kilka ciekawych wątków.

Roberto De Zerbi już przed spotkaniem z Nottingham Forrest powiedział na konferencji prasowej, że chciałby dać Jakubowi Moderowi szansę w tym meczu. Jak powiedział, tak zrobił. Reprezentant Polski zmienił w 77. minucie Evana Fergusona i w końcu pojawił się na boiskach Premier League po bardzo długiej przerwie od gry. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce 2 kwietnia 2022 roku.

Jakub Moder wrócił do gry w Premier League i udzielił wywiadu po meczu

Polski pomocnik w rozmowie z “Viaplay” wspomniał między innymi o przedłużającej się rehabilitacji i powrocie na boisko. “Długo czekałem na ten moment. Dużo pracy za mną, ale też ciężkich momentów podczas rehabilitacji. Były chwile, kiedy myślałem, że powrót do gry jest już blisko, a tymczasem znowu musiałem cofać się z tą rehabilitacją i finalnie to wszystko się przedłużyło. Teraz cel jest, aby grać coraz więcej i wrócić do formy sprzed kontuzji” – stwierdził Jakub Moder.

Polski pomocnik odniósł się także do powrotu do reprezentacji Polski. Ostatnie spotkanie w kadrze rozegrał w meczu barażowym do mundialu w Katarze, gdy Biało-Czerwoni pokonali Szwecję. “To jest mój cel indywidualny, żeby wrócić do kadry. Bolało mnie, że zabrakło mnie na mundialu. Teraz jest kolejny cel – pojechać na Euro. Do marca jest jednak jeszcze sporo czasu i na razie skupiam się, aby wrócić do regularnego grania” – dodał Jakub Moder.

Brighton pokonało ostatecznie Nottingham Forrest 3:2, przerywając jednoczesnie passę sześciu meczów bez zwycięstwa. Podopieczni Roberto De Zerbiego zajmują obecnie siódmą pozycję w lidze, jednak już w następnej kolejce czeka ich wymagające zadanie. W następną niedzielę zmierzą się na Stamford Bridge z Chelsea.

Czytaj też: Robert Lewandowski zareagował na kontrowersję sędziowską [WIDEO]