Kacper Urbański z powołaniem na Euro 2024? “Najlepsze wyniki w zespole”

Kacper Urbański z powołaniem na Euro 2024? “Najlepsze wyniki w zespole”
Icon Sport

Wiemy już, że reprezentacja Biało-Czerwonych wystąpi w czerwcu na tej niemieckiej imprezie. Teraz pojawia się coraz więcej niewiadomych odnośnie tego, kogo ostatecznie na ten turniej zabierze Michał Probierz. Według dziennikarza Mateusza Święcickiego Kacper Urbański z powołaniem na Euro 2024 to coś, co może się wydarzyć.

Michał Probierz w trakcie swojej pracy na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski pokazywał już, że nie boi się nieoczywistych rozwiązań. Powoływał przecież takich piłkarzy jak Patryk Peda, Patryk Dziczek, Dominik Marczuk czy Taras Romanczuk. O każdym z tych zawodników raczej nie powiedzielibyśmy, że są pewniakami do tego, aby pojechać na zgrupowanie, a jednak tak się stało.

Kacper Urbański powołany do reprezentacji Polski? To jego atut

Sam Michał Probierz przyznaje, że przed nim i jego sztabem nie lada wyzwanie. Stwierdził niedawno, że istnieje lista 114 graczy, którzy obecnie są obserwowani i mają szansę pojechać na Euro 2024, które odbędzie się już za dwa miesiące w Niemczech.

Na temat ewentualnego powołania Kacpra Urbańskiego do reprezentacji Polski wypowiedział się dziennikarz Mateusz Święcicki dla “TVP Sport”. “Mówili mi ludzie z Bolonii, że ma najlepsze wyniki wydolnościowe w zespole. Jeżeli ma dziś 19 lat, to patrz jaka jest to perspektywa ciała. Jego koledzy, jak walczą, to o drugie, czy trzecie miejsce pod względem wyników wydolnościowych, bo wiedzą, że on będzie numerem jeden. Tak jak powołaliśmy Kacpra Kozłowskiego, tak powinniśmy powołać Urbańskiego” – powiedział.

Kacper Urbański z powołaniem na Euro 2024 to na razie tylko domysły, ale takiego scenariusza nie można wykluczyć, ponieważ polski zawodnik zaczyna odgrywać coraz większą rolę u Thiago Motty. W drużynie, która jest rewelacją tego sezonu w Serie A, Polak rozegrał 18 meczów, w których nie udało mu się na razie zdobyć bramki, czy zaliczyć asysty. W ostatnim spotkaniu przeciwko Monzy był na boisku przez 90 minut.