Sebastian Szymański trafi do Hiszpanii? Obserwuje go znany klub!

Sebastian Szymański trafi do Hiszpanii? Obserwuje go znany klub!
Icon Sport

Okazuje się, że reprezentant Biało-Czerwonych znalazł się na celowniku kolejnego klubu. Czy Sebastian Szymański trafi do Hiszpanii? Na ten moment jego przyszłość nie jest jeszcze znana, ale podczas meczu z Olympiakosem polski pomocnik był obserwowany przez skautów Sevilli FC – donosi turecki portal aksam.com.tr.

Sebastian Szymański imponował głównie na początku tego sezonu. Notował fantastyczne liczby i już wtedy trafił na listy życzeń wielu zespołów. Ostatnio sporo mówiło się na przykład o potencjalnych przenosinach do SSC Napoli, ale w przeszłości informowano także o innych zainteresowanych klubach.

Sebastian Szymański na celowniku Sevilli. Kolejny Polak w La Liga?

Portal aksam.com.tr poinformował, że Sevilla FC wysłała swojego obserwatora na mecz Fenerbahçe – Olympiakos. Skaut miał przyjrzeć się głównie reprezentantowi Polski. Ponoć nasz pomocnik zebrał pozytywne recenzje, a warto dodać, że w tym spotkaniu reprezentant Biało-Czerwonych zanotował asystę przy golu kolegi, ale jego zespół ostatecznie odpadł z Ligi Konferencji Europy.

Mimo tych pozytywnych ocen pojawia się wątpliwość, jeśli chodzi o szanse na zrealizowanie tej operacji. Sevilla FC, jak wiele innych hiszpańskich zespołów, nie może pozwolić sobie na tak duże wydatki. Nieoficjalnie mówi się o tym, że Fenerbahçe będzie oczekiwać za Sebastiana Szymańskiego kwoty w granicach 20-30 mln euro. Znaczenie może mieć także to, że andaluzyjski zespół znajduje się w sporym kryzysie i prawdopodobnie nie będzie występował w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Nie wiemy, czy Sebastian Szymański trafi do Hiszpanii, ale gdyby do tego doszło, to stałby się kolejnym Polakiem występującym w tym kraju. Obecnie są to Robert Lewandowski z FC Barcelony, Kamil Piątkowski i Kamil Jóźwiak z Granady, ale nie wiadomo, co czeka tę dwójkę, ponieważ ten zespół prawdopodobnie spadnie z La Ligi, a oni są tylko wypożyczeni.

Sebastian Szymański w tym sezonie rozegrał 49 meczów, w których zdobył 12 goli i zanotował także 17 asyst. Jego kontrakt z Fenerbahçe wygasa 30 czerwca 2027 roku.