Kamil Stoch odrodzi się w tydzień? “Nic nie stoi na przeszkodzie”

Kamil Stoch odrodzi się w tydzień? “Nic nie stoi na przeszkodzie”
Icon Sport

Trwa Puchar Świata w skokach narciarskich. Podczas zmagań w Klingenthal na pewno nie zobaczymy trzykrotnego mistrza olimpijskiego. Kibice zadają sobie pytanie, jak długo potrwa przerwa od tej imprezy i czy istnieje szansa, że Kamil Stoch odrodzi się w tydzień. Między innymi o tym mówił Krzysztof Biegun, a więc trener w Polskim Związku Narciarskim w rozmowie z “TVP Sport”.

Trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler zapowiadał, że przed zawodami w Klingenthal dokona roszad. Spodziewano się zmiany za Aleksandra Zniszczoła, ale okazało się, że z zawodów wycofany został także Kamil Stoch. Jego miejsce w kadrze zajął Andrzej Stękała. W tym czasie trzykrotny mistrz olimpijski ma popracować nad powrotem do najlepszej dyspozycji.

Istnieje szansa na to, że Kamil Stoch odrodzi się w tydzień?

Między innymi na to pytanie odpowiedział Krzysztof Biegun w rozmowie z “TVP Sport”. “Nie można wykluczyć, że już w tydzień Kamil się odrodzi. Nic nie stoi na przeszkodzie. W telewizorze wygląda to tak, jakby każdy robił to samo, ale tak nie jest. Decydują centymetry i małe szczegóły. Trzeba mocno i sumiennie pracować, by dopieścić niektóre elementy” – powiedział trener w Polskim Związku Narciarskim.

Krzysztof Biegun odniósł się także do tego, czy istnieje opcja, aby Kamil Stoch przygotowywał się tylko na te najważniejsze imprezy. “Kamil nie będzie zadaniowcem. Chce skakać dobrze cały czas. Nie tylko w trakcie głównych imprez. Koniec końców, to kwestia, do której powinien odnieść się sam Stoch” – dodał.

Na razie nie ma pewności co do tego, czy Kamil Stoch odrodzi się w tydzień, ale na pewno treningi w Eisenerz czy Zakopanem mogą mu pomóc. Trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler zakłada, że trzykrotny mistrz olimpijski będzie gotowy na konkurs w Engelbergu, ale o tym zadecydują pewnie postępy w powrocie Kamila Stocha do pełni formy.

Zobacz też: Ryoyu Kobayashi najlepszy na Vogtland-Arenie!