Kamil Stoch zakończy niebawem karierę? “Nie wykluczam takiej decyzji”

Kamil Stoch zakończy niebawem karierę? “Nie wykluczam takiej decyzji”
Icon Sport

Polscy skoczkowie w trakcie tego sezonu prezentują się z gorszej strony w porównaniu do dyspozycji z ostatnich lat. Sukcesem jest załapanie się nawet do czołowej dziesiątki w konkursie. Z tego względu sporo mówi się o przyszłości tych najbardziej doświadczonych skoczków. Pojawia się między innymi pytanie, czy Kamil Stoch zakończy niebawem karierę?

Biało-Czerwoni udali się do Stanów Zjednoczonych, ponieważ Puchar Świata przeniósł się do Lake Placid. W piątek każdy z polskich zawodników dał radę przejść kwalifikacje, aby móc rywalizować w sobotę i niedzielę w trakcie konkursów, ale zastanawiać mogą również dalsze losy polskich skoczków.

Koniec kariery Kamila Stocha już bliski? Psychologowie zabrali głos

Nie ma co się dziwić, że pojawia się wiele głosów na temat ewentualnej wymiany pokoleniowej w polskiej kadrze. Swoją opinię w rozmowie z “Interią Sport” wyraził psycholog Michał Krościel. “Wydaje mi się, że Żyła nie powie ‘pas' i dojedzie nawet do Igrzysk Olimpijskich w Mediolanie, które są za dwa lata. Co do Kamila, to już takiej pewności nie mam. On jest tak poukładany, ma mocno ogarniętą i przedsiębiorczą żonę. W jego życiu jest dużo biznesów, ma co robić” – stwierdził.

Na ten temat wypowiedział się także Marcin Kwiatkowski, psycholog między innymi PKOI-u. “Wydaje mi się, że będzie próbował do Zimowych Igrzysk Olimpijskich ‘dociągnąć'. Być może jest już mu ciężko, ale to raczej jest jego główny cel. Nie wykluczam takiej decyzji, ale wydaje mi się, że ma jeszcze o co walczyć. Raczej nie powiedział ostatniego słowa” – prognozuje ekspert.

Na ten moment trudno spekulować odnośnie tego, czy Kamil Stoch zakończy niebawem karierę. Na razie polski skoczek na pewno skupia się na dokończeniu Pucharu Świata i pokazaniu się kibicom z jak najlepszej strony. Być może wydarzy się to już podczas któregoś z konkursów w Stanach Zjednoczonych.