Skoki narciarskie Lake Placid: Lovro Kos z premierowym zwycięstwem w karierze!

Skoki narciarskie Lake Placid: Lovro Kos z premierowym zwycięstwem w karierze!
fot. Icon Sport

Po kilkunastu konkursach w Europie najlepsi zawodnicy na świecie przenieśli się na odległy północnoamerykański kontynent. Oto jak wyglądały dziś PŚ w Lake Placid wyniki.

Wyniki PŚ w Lake Placid (10.02.2024)

Zawody na MacKenzie arena były pełne niespodziewanych zwrotów akcji. Po pierwszej części zmagań wszystko wskazywało na to, że kolejny raz na najwyższym stopniu podium stanie Stefan Kraft. Austriak prowadził z przewagą około 4 punktów nad drugim Aignerem. Fatalna druga próba przekreśliła jednak marzenia lidera PŚ o końcowym zwycięstwie.

Ostatecznie premierową wygraną w karierze zanotował Lovro Kos. Za plecami Słoweńca uplasowali się Ryoyu Kobayashi oraz Marius Lindvik.

Ogromny awans względem pierwszej serii uzyskał Aleksander Zniszczoł. Niespełna 30-letni skoczek z Cieszyna po skokach pięćdziesięciu zawodników znajdował się na 22. miejscu. Druga próba na odległość aż 129 metrów pozwoliła mu zakończyć zawody na najwyższym miejscu w całej dotychczasowej karierze. Mowa o lokacie numer sześć.

Dawid Kubacki uplasował się ostatecznie na pozycji 19., a Piotr Żyła był finalnie 24.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

Jak przedstawia się w tej chwili klasyfikacja generalna Pucharu Świata? Tego dowiesz się z niniejszego linku.

Kiedy kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Zmagania w Lake Placid rozłożono na dwa dni. Drugi konkurs indywidualny odbędzie się w niedzielne popołudnie. Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów, to powinien on wystartować punktualnie o godz. 15:15.