KSW: Organizacja powraca do stolicy Polski!

KSW: Organizacja powraca do stolicy Polski!

Federacja KSW wywodzi się z Warszawy, pierwsze gale odbywały się w stolicy Polski, w hotelowym pomieszczeniu stołecznego Sheratona. Po rozroście do wielkiego sportowego produktu, zaczęła ona wychodzić do szerszego grona w innych miastach Polski. Jednakże KSW nie zapomina o swoich korzeniach i często wraca do stolicy Polski. Poprzednie KSW, które odbyło się na stołecznym Torwarze odbyło się 20 sierpnia 2022 roku, była to edycja oznaczona numerem 73. Teraz, po ponad półtorej roku, Torwar ugości pierwszą galę KSW w 2024 roku.

KSW: Organizacja powraca do stolicy Polski! KSW 90 odbędzie się na Torwarze

Powrót do korzeni na pewno będzie niósł za sobą wiele sentymentalnych podróży dla federacji. Być może na karcie walk zobaczymy wielu zawodników, którzy mają na koncie epizody we wspomnianym wcześniej miejscu. Niestety, w stolicy poza Stadionem Narodowym brakuje obecnie miejsca, które może gościć gale największej polskiej federacji MMA. Oczywiście, wydarzenia na największym stadionie w Polsce są imponujące i mają najlepsze rozpiski, jednakże stołeczna publiczność ma apetyt na więcej MMA na najwyższym poziomie. Swego czasu legendą gal w Warszawie był Łukasz Juras Jurkowski. Juras jest już na emeryturze, został członkiem hall of fame i nie należy spodziewać się go w klatce. Jednakże KSW na pewno zadba o to żeby na rozpisce znalazło się wielu lokalnych bohaterów.

KSW 90: Karta walk

Należy spodziewać się, że KSW będzie chciało zapełnić kartę walk wieloma lokalnymi zawodnikami. Na ten moment federacja ogłosiła jeden pojedynek oraz jednego z bohaterów rozpiski. Poznaliśmy walkę wieczoru gali na warszawskim Torwarze. Rękawice skrzyżują w niej Arkadiusz Wrzosek oraz debiutujący w okrągłej klatce, Ivan Vlasovic. Wrzosek na pewno będzie gwarantem sprzedanych biletów. Utytułowany kickbokser jest mocno związany z kibicowskim środowiskiem Legii Warszawa, zatem na pewno na hali będziemy świadkami imponującego dopingu. Na karcie walk zobaczymy również innego reprezentanta stolicy, Radosława Paczuskiego. Oto aktualna karta walk KSW 90:

  • Akradiusz Wrzosek vs Ivan Vlasovic
  • Radosław Paczuski vs TBA