Lech Poznań sięgnie po Macieja Skorżę? Dyrektor sportowy zabrał głos

Lech Poznań sięgnie po Macieja Skorżę? Dyrektor sportowy zabrał głos
Icon Sport

“Kolejorz” w grudniu podjął ważną decyzję w sprawie tego, kto będzie prowadził zespół w rundzie wiosennej. Kibice wciąż zadają sobie pytania odnośnie tego, czy ostatecznie Lech Poznań sięgnie po Macieja Skorżę. Głos w tym temacie zabrał dyrektor sportowy poznańskiego klubu Tomasz Rząsa w magazynie “GOL” na TVP SPORT.

Przed końcem ubiegłego roku Lech Poznań podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Johnem van den Bromem. Zdecydowano, że na razie zespół poprowadzi Mariusz Rumak, przynajmniej do końca tego sezonu. Na razie nie ma co wybiegać w przyszłość, ale pojawiają się spekulacje na temat przyszłych ruchów władz “Kolejorza” w tym temacie.

Maciej Skorża wróci do Lecha Poznań? Oto komentarz z klubu

Plotki na temat tego, że być może Lech Poznań sięgnie po Macieja Skorżę, nasiliły się po tym, gdy ogłoszono, że ten trener odchodzi Urawa Red Diamonds. Głos na temat planów “Kolejorza” w tym względzie zabrał Tomasz Rząsa w magazynie “GOL”.

“Powrót Mariusza Rumaka był możliwy, więc powrót Skorży też jest realny. Maciej jest tutaj szanowany i ceniony. Pewnie wielu kibiców widziałoby go w Poznaniu. Teraz pracujemy jednak z Mariuszem i to przed nim są największe wyzwania. Absolutnie koncentrujemy się na tym, co tu i teraz” – stwierdził dyrektor sportowy Lecha Poznań.

Maciej Skorża trafił do Urawa Red Diamonds w 2022 roku po tym, gdy właśnie z Lechem Poznań zdobył mistrzostwo Polski. Jeśli ostatecznie ten trener ponownie objąłby “Kolejorza”, byłby to już jego trzeci raz na tym stanowisku, ponieważ pracował w stolicy Wielkopolski również w sezonie 2014/15.

Na razie Lech Poznań musi radzić sobie z Mariuszem Rumakiem, dla którego jest to również powrót do tej drużyny. “Kolejorz” zajmuje trzecią pozycję w lidze i traci do prowadzącego Śląska Wrocław 8 punktów. Poznaniacy rywalizację w rundzie wiosennej rozpoczną spotkaniem z Zagłębiem Lubin. Początek tego meczu zaplanowano na 10 lutego o 20:00.