Lech Poznań zdecydował ws. powrotu Aliego Gholizadeha. Nieoczywista strategia

Lech Poznań zdecydował ws. powrotu Aliego Gholizadeha
Icon Sport

O transferze irańskiego piłkarza do zespołu “Kolejorza” mówiło się bardzo dużo. Na wyobraźnię działała kwota, którą 8-krotny mistrz Polski zapłacił za tego zawodnika, ale dyskusje wzbudzało także to, że były gracz Royala Charleroi długo nie mógł zadebiutować. Teraz jednak Lech Poznań zdecydował ws. powrotu Aliego Gholizadeha.

Ali Gholizadeh to najdroższy piłkarz w historii kupiony przez Lecha Poznań. “Kolejorz” musiał zapłacić za Irańczyka aż 1,8 mln euro. Jednak mimo podpisania kontraktu z wielkopolską drużyną, piłkarz długo nie mógł zadebiutować, ponieważ zmagał się z kontuzją. Dopiero w ostatnim czasie otrzymał od lekarzy zielone światło do gry. Piłkarzowi pozostaje teraz powrót do swojej najlepszej formy.

Co Lech Poznań zdecydował ws. powrotu Aliego Gholizadeha?

Podczas sobotniego meczu z Ruchem Chorzów miała miejsce ważna chwila. Ali Gholizadeh w 80. minucie tej rywalizacji pojawił się na boisku i oficjalnie zadebiutował w Ekstraklasie. Irańczyk już wcześniej wystąpił w nowym zespole, ponieważ otrzymał szansę również podczas meczu Pucharu Polski przeciwko Zawiszy Bydgoszcz.

Dawid Dobrasz poinformował, że Lech Poznań zdecydował ws. powrotu Aliego Gholizadeha. Mimo tych dwóch szans, które Irańczyk otrzymał od trenera Johna van den Broma, piłkarz rozegra spotkanie w rezerwach “Kolejorza”. W środę o 13:00 druga drużyna 8-krotnego mistrza Polski zagra ze Stomilem Olsztyn. W teorii takie działanie nie powinno dziwić, ponieważ piłkarze po długich kontuzjach często łapią minuty w rezerwach, aby jak najszybciej wrócić do najlepszej dyspozycji.

Na razie wiemy, że Ali Gholizadeh następne spotkanie rozegra w rezerwach Lecha Poznań, ale na podopiecznych Johna van den Broma czeka niebawem wymagające wyzwanie. “Kolejorz” w następnej kolejce zmierzy się z Legią Warszawa. Pozostaje pytanie, czy szanse i w tym meczu otrzyma irański zawodnik. Na ten moment Lechici zajmują drugą pozycję w lidze, ale nie wszystkie pozostałe drużyny rozegrały do tej pory swoje spotkania.

Zobacz też: Piotr Zieliński przedłuży kontrakt z SSC Napoli? Zwrot akcji ws. przyszłości pomocnika!