Legia Warszawa walczy o pomocnika Brighton. “Wojskowi” mają konkurencję

Legia Warszawa walczy o pomocnika Brighton. “Wojskowi” mają konkurencję
Icon Sport

Fani polskiej piłki nie mogą narzekać na brak emocji na finiszu tych rozgrywek. Wrażeń nie powinno brakować również w trakcie letniego okienka transferowego. Jak podaje “Daily Record”, Legia Warszawa walczy o pomocnika Brighton. “Wojskowi” muszą liczyć się z konkurencją, ponieważ tym piłkarzem interesuje się również austriacki Sturm Graz.

Legia Warszawa wciąż rywalizuje o europejskie puchary. Na ten moment stołeczny zespół zajmuje trzecią pozycję w lidze. Po sezonie dojdzie prawdopodobnie do zmian w kadrze “Wojskowych”. Wiemy już, że kapitan tego zespołu, Josue, nie przedłuży kontraktu, a niepewna jest również przyszłość Tomasa Pekharta.

Legia Warszawa obserwuje piłkarza Brighton. O kogo chodzi?

Na radarze stołecznego klubu znalazł się Marc Leonard, który formalnie związany jest z Brighton. Młodzieżowy reprezentant Szkocji w bieżącej kampanii bronił jednak barw Northampton, występującego na trzecim poziomie rozgrywkowym w Anglii. Uzbierał na swoim koncie 49 meczów, w których udało mu się strzelić 5 goli i dołożyć do tego 6 asyst. Najczęściej grywał typowo w środku pola.

Mimo tego, że zaliczył niezły sezon, to prawdopodobnie nie ma wielkich szans na powrót do Brighton i regularną grę w zespole Roberto De Zerbiego. Dlatego właśnie Legia Warszawa walczy o pomocnika Brighton. Konkurencja jest jednak spora. Oprócz stołecznego zespołu Szkotem interesuje się również Sturm Graz, a także kluby z Championship – Preston i Portsmouth.

Nie wiadomo na razie, na ile poważne jest to zainteresowanie ze strony Legii Warszawa. Brakuje również informacji na temat ewentualnych warunków tego transferu. Na ten moment portal Transfermarkt wycenia Szkota na 450 tys. euro. Więcej ewentualnych szczegółów poznamy pewnie dopiero po zakończeniu tego sezonu. “Wojskowych” czekają jeszcze dwa spotkania w ramach PKO BP Ekstraklasy. W najbliższą niedzielę zmierzą się z Wartą Poznań, a 25 maja z Zagłębiem Lubin.