MŚ w lotach. Thomas Thurnbichler podał skład na “drużynówkę”

MŚ w lotach. Thomas Thurnbichler podał skład na “drużynówkę”
Icon Sport

Trwają mistrzostwa świata w lotach, które odbywają się w austriackim Bad Mitterndorf. Zakończyły się zmagania indywidualne, ale pozostały jeszcze te drużynowe, które zaplanowano na niedzielę. Jeszcze w sobotę Thomas Thurnbichler podał skład na “drużynówkę”. Doszło do jednej zmiany, która mogła zaskoczyć kibiców, chociaż niektórzy eksperci przewidywali właśnie taki ruch ze strony austriackiego trenera.

Polacy podczas MŚ w lotach zaprezentowali się z niezłej strony. Jeśli chodzi o wyniki Biało-Czerwonych, najlepszy był Piotr Żyła, który zajął ostatecznie 6. pozycję. Poza pierwszą dziesiątką, dokładnie na 12. lokacie wylądował Aleksander Zniszczoł. Dawid Kubacki skończył zmagania na 24. miejscu, a Paweł Wąsek na 29.

MŚ w lotach. Oto skład Polaków na “drużynówkę”

Thomas Thurnbichler zdecydował w piątek, że odstawi Kamila Stocha, dlatego to właśnie wyżej wymieniona czwórka rywalizowała w konkursie indywidualnym. Trzykrotny mistrz olimpijski mógł jedynie kibicować swoim kolegom z kadry, ale ostatecznie w niedzielę zastąpi Pawła Wąska.

Polski Związek Narciarski poinformował, że Thomas Thurnbichler podał skład na “drużynówkę”. Zgodnie z tym Aleksander Zniszczoł rozpocznie rywalizację, Kamil Stoch będzie w drugiej grupie, potem przyjdzie czas na Dawida Kubackiego, a ostatni skoczy Piotr Żyła.

Przypomnijmy, że konkurs drużynowy zaplanowano na niedzielę o 14:00. Wcześniej, dokładnie o 13:00 powinna rozpocząć się seria próbna. Wiele wskazuje na to, że tego dnia nie powinny już przeszkadzać warunki pogodowe, przez które sobotni konkurs był kilkukrotnie przekładany.

Zobacz również: MŚ w lotach wyniki: Stefan Kraft króluje w Bad Mitterndorf