Magda Linette kontuzjowana. Wycofała się i nie zagra w półfinale

Magda Linette kontuzjowana. Wycofała się i nie zagra w półfinale
Icon Sport

Polska tenisistka musiała wycofać się z turnieju WTA w Abu Zabi. Powodem takiej decyzji było to, że Magda Linette jest kontuzjowana. To oznacza, że Polka nie weźmie udziału w półfinale tej imprezy w rywalizacji deblowej. Mowa niewątpliwie o przykrej informacji, ponieważ 31-latka w trakcie tej imprezy pokazała się raczej z bardzo dobrej strony i pewnie żałuje takiego obrotu spraw.

Magda Linette w Abu Zabi grała w singlu i w deblu. Jeśli chodzi o grę pojedynczą, to dotarła do drugiej rundy, gdzie ostatecznie po bardzo długiej rywalizacja Beatriz Haddad Maia okazała się lepsza i awansowała dalej. Polskiej tenisistce pozostał jeszcze udział w rywalizacji deblowej, gdzie również Polka pokazała się z dobrej strony.

Magda Linette doznała kontuzji. Zdecydowała się wycofać z turnieju

W czwartek odbył się ćwierćfinał. Magda Linette w deblu grała w parze z Bernardą Perą. Polsko-amerykańska para mierzyła się z Hao-Ching Chan i Giulianą Olmos. Ostatecznie Polka i Amerykanka wygrały ten mecz, ale dopiero po tie-breaku.

Jakiś czas po zakończeniu tego spotkania pojawiła się w mediach informacja odnośnie tego, że Magda Linette jest kontuzjowana, choć nie opublikowano jeszcze oficjalnej informacji potwierdzającej uraz polskiej tenisistki. Ponoć chodzi o kontuzję uda, przez którą Polka zdecydowała się wycofać z dalszej rywalizacji.

Taka decyzja Magdy Linette oznacza to, że automatycznie do finalu WTA w Abu Zabi awansuje para, która miała się zmierzyć z polsko-amerykańską parą w półfinale. Chodzi mianowicie o jeden z duetów Linda Noskova i Heather Watson bądź Shuko Aoyama i Aleksandra Krunić.

Warto przypomnieć, że kontuzja Magdy Linette to już kolejna kwestia zdrowotna w niedługim odstępie, która odbija się na występach Polki. Podczas spotkania w ramach Australian Open z Caroline Woźniacki polska tenisistka skreczowała właśnie z powodu kontuzji.