Z kim zagra Polska w Lidze Narodów? Grupy już znane

Z kim zagra Polska w Lidze Narodów? Grupy już znane
Icon Sport

Biało-Czerwoni już niebawem powalczą z Estonią w półfinale baraży do Euro 2024. Jednak dzisiaj poznaliśmy rywali naszych kadrowiczów, z którymi zmierzą się w drugiej połowie roku i wiemy już dokładnie, z kim zagra Polska w Lidze Narodów. Śmiało można napisać, że podopieczni Michała Probierza trafili do grupy śmierci.

Warto zaznaczyć, że przed tą edycją zdecydowano się wprowadzić pewne zmiany w Lidze Narodów. Wcześniej zwycięzcy grup z dywizji A rywalizowali ze sobą w turnieju finałowym, a teraz to grono rozszerzono i odbędą się ćwierćfinały. Dodatkowo trudniej będzie się utrzymać. Zespoły, które zajmą trzecie miejsce w grupie, zagrają w barażach z drużynami z niższych dywizji uplasowanych na drugiej lokacie.

Polska poznała rywali z Lidze Narodów. Biało-Czerwoni w grupie śmierci!

Reprezentacja Polski została ulokowana w trzecim koszyku najwyższej dywizji wraz ze Szwajcarią, Niemcami oraz Francją. To oznaczało, że podopieczni Michała Probierza nie mogli trafić właśnie na te zespoły.

Aby dowiedzieć się, z kim zagra Polska w Lidze Narodów, trzeba było czekać aż do końca losowania, ponieważ procedurę przeprowadzano od najsłabszej do najsilniejszej dywizji. Ostatecznie podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Chorwacją, Portugalią i Szkocją.

Na razie nie jest znany dokładny terminarz. Wiemy tylko, że pierwsze dwa spotkania w ramach Ligi Narodów będą miały miejsce we wrześniu, a kolejne w październiku i listopadzie. UEFA dokładną rozpiskę ma opublikować nieco później.

Podział na grupy dywizji A:

Grupa A1

Chorwacja
Portugalia
Polska
Szkocja

Grupa A2

Włochy
Belgia
Francja
Izrael

Grupa A3

Holandia
Węgry
Niemcy
Bośnia i Hercegowina

Grupa A4

Hiszpania
Dania
Szwajcaria
Serbia