Marcin Bułka zostanie najlepszym bramkarzem Ligue 1? Prestiżowa nominacja

Marcin Bułka zostanie najlepszym bramkarzem Ligue 1? Prestiżowa nominacja
Icon Sport

Ten sezon dla reprezentanta Biało-Czerwonych jest bardzo udany. Istnieje szansa na to, że Marcin Bułka zostanie najlepszym bramkarzem Ligue 1, ponieważ został właśnie nominowany do tej prestiżowej nagrody. Jest to pokłosie świetnej gry, którą polski golkiper pokazywał w ostatnich miesiącach.

Marcin Bułka ma na swoim koncie już chociażby nagrodę dla zawodnika miesiąca w Ligue 1. Fantastyczna dyspozycja bramkarza OGC Nice spowodowała, że zaczęły interesować się nim największe europejskie kluby. Jak się okazuje, na tym dobra passa polskiego golkipera nie musi się wcale kończyć.

Marcin Bułka nominowany do prestiżowej nagrody. Będzie najlepszym bramkarzem?

Przyjrzyjmy się najpierw statystykom, którymi Marcin Bułka może pochwalić się na przestrzeni całego sezonu. W Ligue 1 reprezentant Biało-Czerwonych rozegrał 31 spotkań, w których udało mu się zachować 16 czystych kont. To ewenement na skalę nie tylko Ligue 1, ale również najlepszych lig europejskich, ponieważ pod tym kątem Polak zajmuje drugie miejsce.

Co więcej, w przypadku bramkarza uwagę zwracają bronione przez niego rzuty karne. W lidze Marcin Bułka wybronił aż trzy jedenastki, a dwie tego typu interwencje dołożył także w krajowym pucharze. To wszystko składa się na to, że Związek Zawodowych Piłkarzy we Francji umieścił Polaka w swoich nominacjach.

Na razie jeszcze nie wiadomo, czy Marcin Bułka zostanie najlepszym bramkarzem Ligue 1 w tym sezonie, ale Polak ma spore szanse. Oprócz niego na liście nominowanych znaleźli się Gianluigi Donnaruma, Marco Bizot, Brice Samba oraz Lucas Chevalier.

Nawet jeśli polski bramkarz nie otrzyma tej nagrody, to warto docenić jego progres, którym może pochwalić się w tym sezonie. Zaczął wyróżniać się na tyle, że nikogo nie powinien zdziwić ewentualny transfer do mocniejszej ekipy. Tym bardziej, że jego kontrakt z OGC Nice obowiązuje do czerwca 2026 roku, a jego wartość rynkowa sporo wzrosła.