Wilfredo Leon ma nowy klub. Prezes zespołu zabrał głos

Wilfredo Leon ma nowy klub. Prezes zespołu zabrał głos
Icon Sport

W najlepszych siatkarskich ligach sezon klubowy powoli dobiega końca. Wiąże się to z tym, że wyjaśnia się kwestia przyszłości czołowych zawodników. Nie inaczej jest w przypadku polskich siatkarzy. Wiemy już, że Wilfredo Leon ma nowy klub. Reprezentant Biało-Czerwonych przeniesie się z Włoch do Polski, a głos w tym temacie zabrał prezes Sir Susa Vim Perugia w rozmowie z TVP Sport.

Na temat przyszłości Wilfredo Leona w mediach było głośno od dłuższego czasu. Ponoć o podpis naszego reprezentanta walczyło kilka klubów, głównie polskich. Ostatecznie na prowadzenie wysunęła się Bogdanka LUK Lublin i to w tym zespole ma występować przyjmujący w nadchodzącym sezonie. Za pośrednictwem mediów społecznościowych siatkarz pożegnał się już ze swoją dotychczasową drużyną.

Oto nowy klub Wilfredo Leona. Prezes stawia sprawę jasno

Sir Susa Vim Perugia z Wilfredo Leonem i Kamilem Semeniukiem w składzie zanotowała świetny sezon. Tej drużynie udało się zdobyć aż cztery tytuły. Wygrali w Pucharze i Superpucharze Włoch, zdobyli mistrzostwo ligi a także Klubowe Mistrzostwo Świata.

Przygoda Wilfredo Leona z tym zespołem powoli dobiega końca. Na ten temat wypowiedział się prezes włoskiego klubu Gino Sirci w rozmowie z TVP Sport. “Wy w Polsce… macie kolejny mocny zespół w lidze, Lublin! Powiększacie swoją panoramę znakomitych rywali. To bardzo interesujące dla europejskiej siatkówki” – stwierdził Włoch.

Można więc już chyba być pewnym tego, że Wilfredo Leon ma nowy klub. Jest to z pewnością kolejny, ważny rozdział w karierze reprezentanta Biało-Czerwonych. Do tej pory nigdy nie występował w PlusLidze. Jego przyszły zespół, Bogdanka LUK Lublin, w niedawno zakończonym sezonie zajął piątą pozycję. Oznacza to, że będą rywalizowali w europejskich pucharach. Przed założeniem klubowej koszulki na przyjmującego czekają wyzwania w polskiej kadrze w postaci Ligi Narodów oraz igrzysk olimpijskich w Paryżu.