Mateusz Bogusz znów strzelił pięknego gola. Polak bohaterem swojej drużyny! [WIDEO]

Mateusz Bogusz znów strzelił pięknego gola. Polak bohaterem swojej drużyny! [WIDEO]
Icon Sport

Granie klubowe w Europie w zasadzie się kończy, ale sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej w Stanach Zjednoczonych. W trwającej jeszcze kolejce Mateusz Bogusz znów strzelił pięknego gola. Polski pomocnik popisał się fantastycznym uderzeniem, a jego zespół wygrał 1:0 z Atlantą United.

Dla Mateusza Bogusza ten sezon rozpoczął się bardzo dobrze. Polski pomocnik jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny. Rozegrał na razie 16 meczów we wszystkich rozgrywkach. Zawodnik Los Angeles FC pokazuje wyborną dyspozycję strzelecką, ponieważ do tej pory zdobył 5 bramek. Dołożył do tego również jedną asystę. Mówi się o nim nawet w kontekście ewentualnego powołania do reprezentacji Polski.

Piękny gol Mateusza Bogusza. Ależ przymierzył!

Kibice, którzy zdecydowali się oglądać spotkanie między Atlantą United a Los Angeles FC, nie widzieli bramek w pierwszej części meczu. Na prawdziwe emocje trzeba było poczekać troszkę dłużej.

W 60. minucie tej rywalizacji czerwoną kartkę otrzymał bramkarz Atlanty Utd Brad Guzan. Chwilę później Mateusz Bogusz znów strzelił pięknego gola. Polski pomocnik podszedł do wykonania rzutu wolnego i precyzyjnym uderzeniem pokonał rezerwowego golkipera gospodarzy.

Przed zakończeniem tego meczu Mateusz Bogusz zszedł z boiska, ale niedługo potem doszło do wyrównania sił z powodu drugiej żółtej kartki dla Atuesty. Nie wpłynęło to jednak na rezultat tego spotkania, bo LAFC wygrało ostatecznie 1:0.

Dobra dyspozycja Mateusza Bogusza zbiega się ze świetnymi wynikami osiąganymi przez Los Angeles FC. Po 14 kolejkach ta drużyna zajmuje 3. pozycję w Konferencji Zachodniej MLS.

Udane spotkanie dla Mateusza Bogusza i Los Angeles FC oznaczało jednocześnie niezbyt przyjemne doświadczenie dla innego Polaka – Bartosza Slisza. Przypomnijmy, że reprezentant Biało-Czerwonych zimą przeniósł się z Legii Warszawa do Atlanty United. Obecnie jego drużyna radzi sobie przeciętnie i zajmuje czwartą pozycję od końca w Konferencji Wschodniej MLS.