Matty Cash bohaterem Aston Villi. Jego gol dał dogrywkę [WIDEO]

Matty Cash bohaterem Aston Villi. Jego gol dał dogrywkę [WIDEO]
Icon Sport

Reprezentant Biało-Czerwonych dość długo leczył kontuzję, ale wrócił do gry w wielkim stylu. Polski obrońca wyszedł od razu w podstawowym składzie w spotkaniu z Lille w ramach ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy. Matty Cash został bohaterem Aston Villi, strzelając gola na 1:2, który dał dogrywkę podopiecznym Unaia Emery’ego.

Matty Cash nie odegrał znaczącej roli na ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Polski. Obrońca wszedł w drugiej połowie spotkania z Estonią, zastępując Przemysława Frankowskiego, ale sam po kilkunastu minutach doznał urazu. Ten okazał się na tyle poważny, że Polak udał się do Anglii i rozpoczął leczenie. To oznaczało, że nie wziął udziału w finałowym starciu z Walią.

Gol Matty’ego Casha dał dogrywkę Aston Villi!

Aston Villa była tak naprawdę o krok od odpadnięcia z europejskich rozgrywek. W 68. minucie podopieczni Unaia Emery’ego przegrywali już 0:2, czyli ten rezultat dałby awans Francuzom. Jednak Anglicy napierali do samego końca i udało im się odmienić bieg wydarzeń.

Matty Cash został bohaterem Aston Villi, ale tak naprawdę pokazywał się z dobrej strony już wcześniej. W 83. minucie tej rywalizacji strzał z dystansu Polaka został obroniony przez Chevaliera, który nie miał jednak tyle szczęścia cztery minuty później. Wypluł piłkę, ta trafiła do reprezentanta Biało-Czerwonych i po rykoszecie wpakował piłkę do siatki.

Matty Cash jest podstawowym zawodnikiem Aston Villi w tym sezonie. Jak na razie polski obrońca rozegrał 41 meczów, w których zdobył łącznie 5 goli i dołożył do tego 2 asysty. Oprócz strzelenia ważnej bramki, można cieszyć się z tego, że Polak wydaje się być w optymalnej formie i po kontuzji odniesionej w marcu chyba nie ma już śladu.