Matty Cash nie zostanie powołany na Euro 2024? “Może go zabraknąć”

Matty Cash nie zostanie powołany na Euro 2024? “Może go zabraknąć”
Icon Sport

Pozostał już niecały miesiąc do rozpoczęcia mistrzostw Europy. Z tego względu pojawia się coraz więcej informacji na temat możliwych wyborów kadrowych, których dokona Michał Probierz. Czy Matty Cash nie zostanie powołany na Euro 2024? Głos w tej sprawie zabrał dziennikarz Tomasz Włodarczyk w programie na kanale Meczyki.pl.

Wiadomo już, kiedy Michał Probierz przedstawi listę powołanych zawodników. Nastąpi to za tydzień, czyli 29 maja. Dziennikarze przewidują, że 18 zawodników może być pewnych wyjazdu i pozostały do ustalenia ostatnie wybory. Jedną z zagwozdek będzie obsadzenie pozycji wahadłowego.

Czy Matty Cash pojedzie na Euro 2024? Jest taka szansa

Ostatni okres dla Matty’ego Casha nie jest najszczęśliwszy pod kątem zdrowotnym. Reprezentant Biało-Czerwonych nadal leczy kontuzję łydki, przez którą musiał opuścić dwa ostatnie spotkania. Głos na temat jego stanu zdrowia i ewentualnego powołania zabrał Tomasz Włodarczyk na kanale Meczyki.pl.

“Cash nie pojedzie na EURO? Moim zdaniem może go zabraknąć. Po pierwsze, nie wiadomo, czy wyzdrowieje w stu procentach. Z jego obozu płynie informacja, że tak. Ma odpoczywać jeszcze nieco ponad tydzień” – stwierdził dziennikarz.

Matty Cash może cieszyć się z udanego sezonu klubowego. Polski obrońca rozegrał w tej kampanii 46 meczów dla Aston Villi, podczas których zdobył 5 goli i dołożył do tego 3 asysty. Co więcej, był przecież częścią rewelacji tej edycji Premier League. Zespół prowadzony przez Unaia Emery’ego zajął czwarte miejsce w tabeli i będzie grał w Lidze Mistrzów.

Przypomnijmy, że jeśli Matty Cash nie zostanie powołany na Euro 2024, to będzie mógł mówić o sporym pechu, gdy weźmiemy pod uwagę reprezentację. Ostatnie zgrupowanie, na którym się znalazł, zakończyło się dla niego przedwcześnie. W trakcie półfinałowego spotkania barażowego z Łotwą zszedł z boiska z powodu kontuzji. Z tego powodu musiał udać się do klubu i tam kontynuować leczenie.