NBA draft 2023 wyniki: Victor Wembanyama trafia z nr 1 do San Antonio Spurs

NBA draft 2023 wyniki: Victor Wembanyama trafia z nr 1 do San Antonio Spurs
Icon Sport

Zapraszamy Was do zapoznania się z NBA draft 2023 wyniki. Tegoroczny draft jest bardzo istotny, ponieważ do wybrania są zawodnicy którzy posiadają bardzo duży potencjał i mogą wpłynąć na rozwój ligi w najbliższych latach. Mowa tutaj głównie o Victorze Wembanyamie, francuskim środkowym, który pomimo imponujących warunków fizycznych posiada bardzo wysokie umiejętności, między innymi grania z piłką w rękach co jest unikatowe przy jego gabarytach. Ponadto spodziewamy się, że w trakcie draftu dojdzie do wymian, które mogą zmienić kolejność wyborów. Serdecznie zapraszamy na NBA draft 2023 wyniki!

NBA draft 2023 wyniki

Poniżej w formie listy przedstawiamy Wam  draft NBA 2023 wyniki. Listę będziemy aktualizowali na bieżąco. Podzielimy się również z Wami pierwszymi wnioskami, które nasuwają się na usta po dokonaniu wyborów w pierwszej rundzie draftu.

1. Victor Wembanyama – San Antonio Spurs

2. Brandon Miller – Charlotte Hornets

3. Scoot Henderson – Portland Trail Blazers

4. Amen Thompson – Houston Rockets

5. Ausar Thompson – Detroit Pistons

6. Anthony Black – Orlando Magic

7. Bilal Coulibaly – Indiana Pacers (wymieniony do Washington Wizards)

8. Jarace Walker – Washington Wizard (wymieniony do Indiany Pacers)

9. Taylor Hendricks – Utah Jazz

10. Cason Wallace – Dallas Mavericks (wymieniony do OKC)

11. Jett Howard – Orlando Magic

12. Dereck Lively – Oklahoma City Thunder (wymieniony do Dallas Mavericks)

13. Gradey Dick – Toronto Raptors

14. Jordan Hawkins – New Orleans Pelicans

15. Kobe Bufkin – Atlanta Hawks

16. Keyonte George – Utah Jazzz

17. Jalen Hood-Schifino – LA Lakers

18. Jaime Jaquez Jr. – Miami Heat

19. Brandin Podziemski – Golden State Warriors

20. Cam Whitmore – Houston Rockets

21. Noah Clowney – Brooklyn Nets

22. Dariq Whitehead – Brooklyn Nets

23. Kris Murray – Portland Trail Blazers

24. Olivier-Maxence Prosper – Sacramento Kings (wymieniony do Dallas Mavericks)

25. Marcus Sasser – Boston Cltics (wymieniony do Detroit Pistons)

26. Ben Sheppard – Indiana Pacers

27. Nick Smith Jr – Charlotte Hornets

28. Brice Sensabaugh – Utah Jazz

29. Julian Strawther – Denver Nugegets

30.Kobe Brown – LA Clippers

Wybór zmieniający przyszłość

Draft NBA 2023 wyniki i jego wyniki mają z reguły bardzo duży wpływ na przyszłość ligi. Jest on kluczowy zwłaszcza dla zespołów, które spisywały się bardzo słabo w poprzednich sezonach i szukają talentów, które pozwolą odmienić los organizacji. Niewątpliwie tego typu zawodnikiem jest Victor Wembanyama. Francuski center wybrany z numerem 1 przez San Antonio Spurs zapowiada się na gracza, który zmieni ligę na lata. Jego zasiąg ramion, porównywalny do rozpiętości skrzydeł kondora wielkiego oraz 223 cm wzrostu są unikatowe same w sobie. Jednakże to nie są najważniejsze atuty francuskiego gracza. 19-latek to zawodnik, który posiada bardzo dobry rzut, zarówno z półdystansu jak i z dystansu co przy jego przewyższeniu jest śmiertelną bronią dla rywali i praktycznie niemożliwym jest skuteczne bronienie go. Dodatkowo to zawodnik, który bardzo dobrze czuje się z piłką w rękach. Ma niezliczoną ilość manewrów podkoszowych, dodatkowo bardzo dobrze radzi sobie z piłką w rękach i jest w stanie sam sobie kreować na koźle pozycję dla rzutu. Wembanyama to zawodnik, który bardzo dobrze pasuje do Spurs. Postaciami wokół których popularne Ostrogi będą chciały budować drużynę są Jeremy Sochan oraz Keldon Johnson. Obaj gracze w żaden sposób nie kolidują z Francuzem, wręcz przeciwnie są jego bardzo dobrym uzupełnieniem co zapowiada świetlaną przyszłość dla drużyny z Teksasu.

Wielkie nadzieje w obozie Houston Rockets

Popularne Rakiety z Teksasu mogą czuć się jako wygrani tegorocznego draftu. O ile wybór Amena Thompsona z numerem 4 był oczywisty i jak najbardziej spodziewany to zdecydowanie mogą czuć się wygranymi jeśli chodzi o ich drugi wybór w pierwszej rundzie. Z numerem 20 Rockets wybrali Cama Whitmora. Jest to zawodnik, który był przez zdecydowany większość ekspertów widziany w top 10 tegorocznego draftu, część miała go nawet jako wybó numer 5! Tymczasem ten niezwykle utalentowany gracz spadł aż do 20 wyboru. Ma to związek z dwoma rzeczami. Pierwsza to trudny charakter zawodnika, który jest określany jako toksyczny i nieprzystosowany do współpracy z kolegami. Druga sprawa to potencjalna czerwona flaga związana z kolanami, które mają być w opłakanym stanie. Należy jednak pamiętać, że jest to 20 wybór w drafcie, zatem niewątpliwie jest on warty ryzyka, które podjęła drużyna z Houston. Gdy uda im się okiełznać charakter młodocianego zawodnika oraz popracować nad jego zdrowie mogą zyskać fantastycznego zawodnika z niskim wyborem. Kto nie ryzyku, nie pije szampana.

Washington Wizards i ich draftowe przygody

Drużyna ze stołecznego miasta to zespół, który od lat kojarzy się w lidze z bardzo nieudanymi wyborami w drafcie. Dodatkowo Wizards od 2 tygodni mają nowego dyrektora generalnego, który dostał bardzo odpowiedzialne zadanie jakim jest budowanie przyszłości klubu i rozpoczęcie od wstrząsu jakim jest pozbycie się dwóch największych gwiazd – Bradleya Beala oraz Kristapsa Porzingisa. Amerykanin trafił do Phoenix Suns, Łotysz do Boston Celtics. Drugi etapem budowania nowych Wizards był draft. I tutaj już otrzymaliśmy festiwal nieudolności z ich strony. Wizards posiadali 8 pick w drafcie, w którym spokojnie otrzymaliby zawodnika na którym im zależało – Bilala Coulibaly'ego. Jednakże nie wiedzieć czemu postanowili iść w górę o jednak miejsce aby mieć pewność, że były klubowy kolega Victora Wembanyamy zagra w stolicy DC. Przypłacili to oczywiście dwoma wyborami w drugiej rundzie, które na ich etapie przebudowy zespołu są niezwykle cenne. Jest to kompletnie niezrozumiały ruch Billa Dawkinsa, który będzie bardzo szeroko komentowany przez media w Stanach Zjednoczonych.