Nicola Zalewski na liście transferowej. AS Roma nie wiąże z nim przyszłości

Nicola Zalewski na liście transferowej. AS Roma nie wiąże z nim przyszłości
Icon Sport

Mamy kolejne potwierdzenie tego, o czym mówiło się już od dłuższego czasu. Wiele wskazuje na to, że reprezentant Polski zmieni latem klub. Jak podaje “La Gazzetta dello Sport”, Nicola Zalewski znalazł się na liście transferowej. To oznacza, że AS Roma nie liczy na polskiego wahadłowego i ma pomóc znaleźć mu nowy zespół.

Sytuacja Nicoli Zalewskiego jest mocno powiązana z roszadami na ławce trenerskiej rzymskiego klubu. Gdy ten zespół prowadził Jose Mourinho, to reprezentant Biało-Czerwonych mógł liczyć na regularne występy. Jednak Portugalczyk przestał pracować w AS Romie, a jego miejsce zajął Daniele De Rossi. Wtedy też Polak stracił na znaczeniu i rzadko pojawiał się na boisku.

Nicola Zalewski zostanie sprzedany? Oto decyzja AS Romy

Na potwierdzenie tego wystarczy napisać, że w trakcie ostatnich 13 spotkań, reprezentant Biało-Czerwonych pojawił się na boisku tylko w 4 meczach. To pokazuje, że Daniele De Rossi raczej nie widzi w polskim wahadłowym podstawowego zawodnika swojego składu.

Jak podaje “La Gazzetta dello Sport”, Nicola Zalewski znalazł się na liście transferowej. AS Roma chce sprzedać swojego zawodnika w trakcie nadchodzącego okienka. Jakiś czas temu pojawiały się informacje o zainteresowaniu ze strony Fiorentiny czy klubów z Premier League, ale na razie brakuje szczegółów.

Warto zaznaczyć, że na przyszłość Nicoli Zalewskiego mogą mieć wpływ również nadchodzące mistrzostwa Europy, na które prawdopodobnie pojedzie. W trakcie baraży do Euro 2024 reprezentant Biało-Czerwonych pokazał się z bardzo dobrej strony. Równie udane występy w Niemczech mogą wywindować jego wartość i otworzyć drogę do wielu klubów.

Dużo wskazuje na to, że już niebawem zakończy się przygoda Nicoli Zalewskiego w AS Romie, gdzie wychowywał się piłkarsko. Łącznie rozegrał dla pierwszej drużyny 105 meczów, w których udało mu się zdobyć dwa gole i zanotować 7 asyst. Czy Polak da radę jeszcze ten bilans poprawić? W najbliższą niedzielę odbędzie się ostatnia kolejka tego sezonu Serie A, a rzymski klub podejmie na wyjeździe Empoli.