Nicola Zalewski odejdzie z AS Romy? Kwota transferu może wynieść 18 mln euro!

Nicola Zalewski odejdzie z AS Romy? Kwota transferu może wynieść 18 mln euro!
Icon Sport

Dość niespodziewanie pojawiła się informacja o kolejnym polskim piłkarzu, który niebawem będzie miał okazję zmienić klub, w jakim występuje. Tym razem włoskie media sugerowały, że być może Nicola Zalewski odejdzie z AS Romy. Reprezentant Biało-Czerwonych ma być ponoć kuszony przez inny zespół występujący w Serie A.

Jeśli chodzi o AS Romę, to w tym klubie ostatnio doszło do sporych zmian. Głównie za sprawą tego, że z zespołem pożegnał się trener Jose Mourinho, a jego miejsce zajął Daniele de Rossi. To poskutkowało tym, że zmienił się system, w którym grają piłkarze ze stolicy Włoch.

Czy Nicola Zalewski zmieni klub? Jest na radarze Fiorentiny

Zmiany dotknęły również Nicolę Zalewskiego. Pod wodzą Jose Mourinho reprezentant Biało-Czerwonych mógł liczyć na dosyć regularne występy. Po zmianie trenera jest pod tym kątem zauważalnie gorzej. Włoch nie stawia na system z wahadłowymi, a w ostatnim meczu Ligi Europy Polak wystąpił na skrzydle, gdzie pokazał się z dobrej strony.

Niezależnie od tego, już od pewnego momentu pojawiają się informacje na temat tego, że być może Nicola Zalewski odejdzie z AS Romy. Tym razem “La Repubblica” podała, że Polakiem już od dłuższego czasu interesuje się Fiorentina, ale wskazuje się również na zespoły występujące w Premier League.

Jeśli jakiś klub zdecyduje się ruszyć po polskiego zawodnika, to czeka go nie lada wydatek. Według włoskiej prasy kwota transferu może wynieść 18 mln euro, ponieważ mniej więcej tyle oczekuje otrzymać za swojego piłkarza AS Roma.

Na ten moment nie wiemy, czy latem Nicola Zalewski zmieni klub. Jeśli chodzi o jego dorobek w tym sezonie, to do tej pory rozegrał 24 spotkania, w których nie zdobył żadnego gola, ale zaliczył za to 3 asysty. Jego umowa z AS Romą wygasa z końcem czerwca 2025 roku.