Nicola Zalewski wyceniony przez AS Romę. Ile trzeba za niego zapłacić?

Nicola Zalewski wyceniony przez AS Romę. Ile trzeba za niego zapłacić?
Icon Sport

Wiele wskazuje na to, że przyszłość wahadłowego reprezentacji Polski znajduje się poza stolicą Włoch. Co więcej, znamy coraz więcej szczegółów na temat sytuacji transferowej tego piłkarza, ponieważ Nicola Zalewski wyceniony przez AS Romę. Portal giallorossi.net poinformował, ile trzeba zapłacić za naszego repzezentanta.

Nicola Zalewski przestał być ważnym piłkarzem AS Romy po tym, jak Jose Mourinho opuścił klub, a drużynę przejął Daniele De Rossi. Od tego czasu rola reprezentanta Biało-Czerwonych w rzymskim klubie mocno straciła na znaczeniu. Z tego względu pojawiały się już informacje, że zespół ze stolicy Włoch będzie chciał sprzedać swojego wahadłowego.

Nicola Zalewski wyceniony. Znamy kwotę!

Mimo tego, że Nicola Zalewski nie grał ostatnio zbyt często w klubie, to i tak został powołany przez Michała Probierza na trwające właśnie zgrupowanie reprezentacji Polski. Warto przypomnieć, że zawodnik AS Romy pokazał się z bardzo dobrej strony w trakcie meczów barażowych o awans na Euro 2024.

Jak podaje giallorossi.net, Nicola Zalewski został wyceniony przez AS Romę. Według tego źródła Polak mógłby zmienić klub w sytuacji, gdyby jakiś inny zespół zapłacił kwotę w granicach od 10 do 12 mln euro. Można jednak wyobrazić sobie sytuację, że dobre występy polskiego wahadłowego na turnieju w Niemczech znacząco podbiją wartość tego gracza.

Jeśli chodzi o kwotę, to na pewno ma na nią wpływ również sytuacja kontraktowa reprezentanta Biało-Czerwonych. Nicola Zalewski jest związany z AS Romą do 30 czerwca 2025 roku. Rzymski klub zdaje sobie sprawę z tego, że to ostatni gwizdek, aby coś zarobić na swoim piłkarzu.

Nie ma na razie pewności co do tego, jaki kierunek obierze Nicola Zalewski. Do tej pory był łączony głównie z włoskimi klubami, ale nie można wykluczyć innego kierunku. Wspominano także o potencjalnej zmianie ligi i wskazywano na Premier League.