Kylian Mbappe zarobi fortunę. Wyciekły szczegóły

Kylian Mbappe zarobi fortunę. Wyciekły szczegóły
fot. Icon Sport

Ile Kylian Mbappe zarobi w Realu Madryt? Przenosiny Francuza do ekipy “Królewskich” są już praktycznie przesądzone. Właśnie dlatego wiele osób ciekawią Kylian Mbappe zarobki w Hiszpanii.

Ile zarobi Kylian Mbappe? Są doniesienia medialne

Hiszpański dziennik “AS” twierdzi, że kontrakt Realu Madryt z gwiazdorem będzie obowiązywał do końca czerwca 2029 roku. Mbappe przechodzi do Realu na zasadzie wolnego transferu z Paris Saint-Germain, co oznacza, że klub z Madrytu nie zapłaci za niego totalnie nic!

Według źródeł, Mbappe będzie zarabiał 15 milionów euro rocznie jako podstawowe wynagrodzenie.  Jednak całkowite zarobki Mbappe będą znacznie wyższe. Florentino Perez, prezes Realu Madryt, przygotował dla niego ogromny bonus za podpisanie kontraktu, wynoszący 150 milionów euro, rozłożony na pięć lat.

Oznacza to, że do rocznego wynagrodzenia 15 milionów euro, Mbappe będzie mógł doliczyć dodatkowe 30 milionów euro rocznie z tytułu bonusu. Łącznie daje to imponujące 45 milionów euro rocznie. Dodatkowo, suma ta może wzrosnąć w zależności od wyników sportowych, co przyniesie kolejne premie.

Francuski gwiazdor do Realu Madryt trafia w znakomitej formie. W niedawno zakończonym sezonie błyszczał w barwach Paris Saint-Germain. Rozegrał łącznie 48 meczów, w których strzelił 44 gole. Do tego dołożył 10 asyst. Czas pokaże, na co będzie go stać w najbliższej przyszłości!