Oskar Fajfer dostał dziką kartę na Grand Prix!

Oskar Fajfer dostał dziką kartę na Grand Prix!
fot. Icon Sport

Oskar Fajfer stanie przed życiową szansą. Ten zawodnik otrzymał dziką kartę na Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim! Zawody odbędą się już 29 czerwca (sobota). 

Oskar Fajfer doceniony. Dostał dziką kartę

Polski żużlowiec Oskar Fajfer po raz pierwszy od 10 lat weźmie udział w FIM Speedway Grand Prix – jako dzika karta na ISS FIM Speedway GP Polski – Gorzów.

Zawodnik Stali Gorzów, który jest wychowankiem Startu Gniezno, wystąpi z numerem 16 na swoim domowym torze – Stadionie Edwarda Jancarza w sobotę, 29 czerwca. Początek zawodów zaplanowany został na godz. 19:00.

Fajfer wcześniej wziął udział w jednym turnieju SGP, w 2014 roku podczas FIM Speedway GP Polski – Toruń, gdzie jako rezerwowy zastąpił kontuzjowanego Michaela Jepsena Jensena, biorąc udział w dwóch biegach.

30-letni zawodnik był również rezerwowym podczas wydarzenia w Gorzowie w 2023 roku, ale nie pojawił się na torze. Tym razem ma zagwarantowane co najmniej pięć wyścigów przeciwko największym gwiazdom żużla..

Oprócz startów w Stali Gorzów w polskiej PGE Ekstralidze, Fajfer ściga się także dla Piraterny motala w Szwecji.

Podczas Grand Prix w Gorzowie Wielkopolskim funkcje rezerwowych sprawować będą również zawodnicy miejscowej Stali. Taką “fuchę” otrzymają Jakub Miśkowiak i Oskar Paluch.

Warto wspomnieć, że w tym sezonie Oskar Fajfer nie prezentuje się zbyt dobrze. Mimo to postanowiono go wyróżnić poprzez dziką kartę.