Osłabienie Legii Warszawa. Koniec sezonu dla ważnego piłkarza?

Osłabienie Legii Warszawa. Koniec sezonu dla ważnego piłkarza?
Icon Sport

W Polsce wciąż toczy się walka o mistrzostwo kraju. Osłabienie Legii Warszawa w postaci urazu ważnego zawodnika na pewno jest złą wiadomością dla kibiców oraz sztabu stołecznego zespołu. Wiele wskazuje na to, że Rafał Augustyniak doznał kontuzji, która wykluczy go z gry na kilka tygodni, co może jednocześnie oznaczać dla niego koniec tego sezonu – podaje Marcin Szymczyk z portalu Legia.net.

Rafał Augustyniak to środkowy obrońca lub defensywny pomocnik, który w Legii Warszawa występuje od 2022 roku. Mówimy jednak o dosyć ważnym zawodniku w zespole “Wojskowych”. W obecnym sezonie ma on na swoim koncie 36 rozegranych spotkań, w których udało mu się zdobyć 3 gole i dołożyć do tego jedną asystę.

Rafał Augustyniak kontuzjowany. Spore osłabienie Legii Warszawa

Kontuzja Rafała Augustyniaka ma swoje korzenie w spotkaniu ze Stalą Mielec. Jeszcze przed zakończeniem tej rywalizacji zawodnik “Wojskowych” musiał zejść z boiska po pojedynku z Bertem Esselinkiem. Wiele wskazuje na to, że były piłkarz Uralu czy Miedzi Legnica doznał kontuzji stawu skokowego.

Nieco więcej informacji na ten temat podał Marcin Szymczyk z portalu Legia.net. Według niego zawodnik “Wojskowych” może pauzować od 3 do 4 tygodni. W zasadzie pewne jest to, że przegapi spotkania z Radomiakiem Radom i Lechem Poznań. W pesymistycznym scenariuszu można założyć, że Rafał Augustyniak nie pojawi się już na boisku w bieżących rozgrywkach. Jeśli tak się stanie, będzie to spore osłabienie Legii Warszawa na finiszu tego sezonu.

W teorii Legia Warszawa wciąż liczy się w walce o tytuł mistrzowski. Podopieczni Gonçalo Feio zajmują na razie czwartą pozycję w tabeli i tracą do prowadzącej Jagiellonii Białystok 6 punktów, jednak od podium dzieli ich tylko jeden. Wspomniane już spotkanie przeciwko Radomiakowi Radom odbędzie się 5 maja. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o 17:30.