Oto skład Polek na Ligę Narodów. Są wyczekiwane powroty!

Oto skład Polek na Ligę Narodów. Są wyczekiwane powroty!
Icon Sport

Nie tak dawno rozpoczął się sezon reprezentacyjny w siatkówce. Polki dobrze w niego weszły, wygrywając cztery spotkania. Selekcjoner Biało-Czerwonych Stefano Lavarini dokonał wyboru na dalszy etap. Oto skład Polek na Ligę Narodów, w którym nasze reprezentantki będą występować w trakcie drugiego tygodnia tego turnieju.

Polskie siatkarki grają ostatnio jak z nut. W trakcie pierwszego turnieju Ligi Narodów rozegrały cztery spotkania i w każdym z nich wygrały, a do tego bez straty seta. Biało-Czerwony odprawiły z kwitkiem Włoszki, Francuzki, Holenderki i Japonki. Dzięki temu awansowały także w rankingu FIVB, który może mieć wpływ na rozstawienie w trakcie igrzysk olimpijskich.

Skład Polek na Ligę Narodów. Stefano Lavarini podjął decyzję

Tym razem Polki nie będą występowały w Turcji, a udadzą się do Stanów Zjednoczonych. Swoje spotkania rozegrają w Arlington. Biało-Czerwone zmierzą się z Serbią, Koreą Południową, Niemkami, a także Stanami Zjednoczonymi.

Stefano Lavarini podjął decyzję o powołaniach na drugi turniej Ligi Narodów. W gronie wybranych są zawodniczki, których jakiś czas nie oglądaliśmy. Mowa tutaj chociażby o Malwinie Smarzek. Ona ostatnie oficjalne spotkanie w kadrze rozegrała bardzo dawno temu. Do Stanów Zjednoczonych poleci także Joanna Wołosz. Znalazło się również miejsce dla Martyny Czymańskiej, która ostatnio raczej nie była w najlepszej dyspozycji.

To nie koniec nowości, ponieważ w porównaniu z pierwszym etapem Ligi Narodów zobaczymy również Weronikę Centkę, Magdalenę Jurczyk, a także Monikę Fedusio. Widać więc, że Stefano Lavarini mocno przemieszał ten skład. Jaki przyniesie to efekt, dowiemy się w następny wtorek. Początek spotkania z Serbią zaplanowano na 23:00 polskiego czasu.

Oto skład Polek na Ligę Narodów:

Joanna Wołosz, Katarzyna Wenerska, Magdalena Stysiak, Malwina Smarzek, Weronika Centka, Klaudia Alagierska, Magdalena Jurczyk, Joanna Pacak, Martyna Łukasik, Martyna Czyrniańska, Natalia Mędrzyk, Monika Fedusio, Aleksandra Szczygłowska, Justyna Łysiak