Dawid Szwarga zostaje w Rakowie Częstochowa. Będzie asystentem Marka Papszuna!

Dawid Szwarga zostaje w Rakowie Częstochowa. Będzie asystentem Marka Papszuna!
Icon Sport

Ostatnie dni w zespole mistrza Polski są bardzo intensywne. Niedawno przecież zakomunikowano oficjalnie, że Marek Papszun wraca na ławkę trenerską tego zespołu. Teraz jednak pojawiła się kolejna wiadomość. Jak podaje portal Meczyki.pl, Dawid Szwarga zostaje w Rakowie Częstochowa. Obecnie jeszcze pierwszy trener “Medalików” ma wrócić na dawne stanowisko, które zajmował przed bieżącymi rozgrywkami.

Ten sezon na pewno nie jest udany dla Rakowa Częstochowa. Przed jego rozpoczęciem trenerem został Dawid Szwarga, który zastąpił Marka Papszuna. “Medaliki” wypadły poza ścisły top i nie będą grać w następnej kampanii w europejskich pucharach, więc właściciele tego klubu postanowili najwyraźniej wrócić do tego, co działało wcześniej.

Dawid Szwarga znowu asystentem Marka Papszuna. Ależ zwrot akcji!

Gdy pojawił się komunikat związany z tym, że Dawid Szwarga przestanie pełnić funkcję pierwszego trenera Rakowa Częstochowa, można było przypuszczać, że drogi obu tych stron po prostu się rozejdą.

Jak ustalił jednak portal Meczyki.pl, Dawid Szwarga zostaje w Rakowie Częstochowa i ponownie będize asystentem Marka Papszuna. “Trener wraca do dawnej roli i nie traktuje tego jak degradacji, Michał Świerczewski nie rozstaje się z pracownikiem, którego wspierał publicznie jeszcze miesiąc temu, a Papszun nie ma problemu z tym, by współpracować dalej ze swoim następcą” – napisano.

Jeszcze jakiś czas temu pojawiały się w mediach informacje na temat tego, że Dawid Szwarga może objąć inny polski klub. Wtedy wymieniano w tym kontekście ŁKS Łódź. Ostatecznie jednak do tego nie doszło.

Dawid Szwarga prowadził Raków Częstochowa jako pierwszy trener w 51 spotkaniach. W 22 udało mu się wygrać, w 13 zremisować, a w 16 z nich poniósł porażkę. Jego bilans punktowy to średnio 1,55 na mecz. Kibice “Medalików” mogą mieć nadzieję na to, że duet, który poprowadził zespół do tylu sukcesów, ponownie wprowadzi drużynę na zwycięski kurs.