Paweł Wszołek z powołaniem do reprezentacji Polski

Paweł Wszołek z powołaniem do reprezentacji Polski
fot. Icon Sport

Paweł Wszołek został dodatkowo powołany do reprezentacji Polski. Taką decyzję selekcjoner Michał Probierz podjął przed finałem baraży o Euro 2024, w którym biało-czerwoni zagrają z Walijczykami.

Paweł Wszołek znów w kadrze Polski

Informacja ws. powołania Pawła Wszołka do kadry Polski pojawiła się na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

“Pomocnik Legii Warszawa Paweł Wszołek został dodatkowo powołany do reprezentacji Polski, przygotowującej się do finałowego meczu barażowego o awans do tegorocznych mistrzostw Europy z Walią” – zakomunikowano.

Jednocześnie oznajmiono, że zgrupowanie seniorskiej kadry opuści Dominik Marczuk z Jagiellonii Białystok. Dołączy on do reprezentacji Polski U21, która również we wtorek (26 marca) zagra z Bułgarią w Chorzowie.

Przypomnijmy, że w półfinale baraży o wyjazd na mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech reprezentacja Polski wypadła bardzo solidnie. Polacy pokonali niżej notowanego rywala – Estonię – 5:1. Niestety, po tym starciu pojawiły się problemy zdrowotne w naszej kadrze.

Matty Cash doznał urazu, który wyeliminował go z rywalizacji w starciu z Walią. Przemysław Frankowski natomiast boryka się ze silnym stłuczeniem mięśnia czworogłowego uda. Nie wiadomo, czy będzie gotowy na Walijczyków.

Mecz Walia – Polska odbędzie się w Cardiff. Spotkanie przewidziano na 26 marca (wtorek), godz. 20:45. Zwycięzca uzyska bilet na Euro w Niemczech. Pokonana drużyna będzie oglądać turniej przed telewizorem.