Przedstawienie klubu kolarskiego Erkado Racing Team Kraśnik

Przedstawienie klubu kolarskiego Erkado Racing Team Kraśnik

Tym razem szlakiem rowerowym ruszamy do Kraśnika. Działa tam klub Erkado Racing Team Kraśnik, który w swoich szeregach ma jednym z najlepszych zawodników na Lubelszczyźnie. Główną misją klubu jest popularyzacja kolarstwa już od najmłodszych lat.

Erkado Racing Team Kraśnik, którego wiceprezesem, a zarazem członkiem jest Andrzej Rolla, swoją działalność rozpoczął w 2011 roku. Klub zrzesza 50 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. – Wśród nas są zawodnicy – amatorzy od wieku junior do masters, a więc rozpiętość mniej więcej od 16 do 60 roku życia. Są to zawodnicy, zarówno z samego Kraśnika, jak i spoza – mówi Andrzej Rolla (na zdjęciu).

Kraśnicki team jest nie tylko uczestnikiem kolarskich imprez, ale także organizatorem. Co roku reprezentanci klubu startują między innymi w Skandia Maraton Lang Team. – Ostatnio nawet nasz zawodnik, Oskar Pluciński, w Warszawie na Skandia Maraton wygrał na dystansie MEDIO (średnia prędkość w terenie ponad 36 km/h). Możemy też pochwalić się wcześniejszą wygraną w cyklu świętokrzyskim Daleszyce, gdzie też zwyciężył Oskar Pluciński. Zawodnicy startują również w zawodach przełajowych. Za tamten sezon, dzięki Tomaszowi Bali, mamy 8. miejsce w elicie mistrzostw Polski – dodaje wiceprezes klubu.

Zawodnicy startują też w Tour de Pologne dla amatorów, a poza tym w wielu imprezach lubelskich. Sami też są organizatorami corocznych zawodów MTB w Urzędowie. Najbliższe odbędą się 31. maja. Kolejna ważna impreza prowadzona przez klub z Kraśnika to cykl maratonów, którego współorganizatorami jest również Lubelskie Towarzystwo Kolarskie. – Jednak trzecia edycja Rock Machine MTB Maraton w Kraśniku jest już na naszej głowie – dodaje wiceprezes. Poza dużymi imprezami kolarskimi, Erkado Racing Team we współpracy z Burmistrzem Kraśnika, Starostą Kraśnickim i Wójtem Gminy Urzędów organizuje mniejsze, okolicznościowe wyścigi.

Erkado Racing Team Kraśnik specjalizuje się w wyścigach szosowych i MTB. Ostatnio do tego doszły też zawody przełajowe. – Zaczęło się od MTB, właściwie od XC, ale samo XC jest mało popularne, więc doszły maratony – wyjaśnił Andrzej Rolla.

Jak dołączyć do kolarzy z Kraśnika? Wystarczy przyjść na wybrany przez siebie trening i zaczerpnąć informacji na temat członkostwa. Zajęcia odbywają się w hali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Kraśniku Fabrycznym. We wtorki oraz czwartki kolarze mają zajęcia na siłowni o godzinie 18:00. Poza treningami siłowymi odbywają się też treningi terenowe, a w okresie zimowym spinningowe codziennie o godzinie 19.00.