PZPN zadecydował ws. Pucharu Polski. Wisła Kraków dopięła swego!

PZPN zadecydował ws. Pucharu Polski. Wisła Kraków dopięła swego!
fot. Icon Sport

Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) podjął decyzję ws. kibiców Wisły Kraków. Fani “Białej Gwiazdy” będą mogli wziąć udział w finale Pucharu Polski! Taki był postulat działaczy małopolskiego klubu.

PZPN przychylił się do wniosku Wisły Kraków

Sternik Wisły Kraków Jarosław Królewski groził, że jeżeli PZPN podtrzyma decyzję o niewpuszczeniu fanów “Białej Gwiazdy” na mecz finału Pucharu Polski, to jego klub odda ten mecz walkowerem.

Wiadomo, że ostatecznie skandalu uda się uniknąć. Polski Związek Piłki Nożnej postanowił bowiem, że prestiżowy pojedynek odbędzie się z udziałem fanów krakowskiego zespołu.

Pojawiło się już oficjalne stanowisko związku w rzeczonej sprawie.

“W środę, 10 kwietnia 2024 roku odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN. Po rozpoznaniu wniosku Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN o zawieszenie kary dyscyplinarnej zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców, orzeczonej w stosunku do Klubu TS Wisła SA 22 listopada 2022 r. w wymiarze 3 meczów, a nadto po zapoznaniu się ze stanowiskiem Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich PZPN i pismem Klubu TS Wisła Kraków S.A., postanowiła:

– przychylić się do wniosku Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN i zawiesić wykonanie wyżej wymienionej kary na okres próby wynoszący 3 (trzy) lata” – czytamy.

Wyjaśniono również, że pod uwagę wzięto fakt, iż orzeczona kara nie mogła zostać wykonana w ciągu ostatnich dwóch lat ze względu na to, że klub rozgrywał wszystkie mecze Pucharu Polski w charakterze gospodarza.

Spotkanie finału Pucharu Polski odbędzie się 2 maja 2024 roku o godzinie 16:00 na PGE Narodowym w Warszawie. Krakowska Wisła w tym prestiżowym starciu zmierzy się z Pogonią Szczecin. Otwarta sprzedaż biletów na ten mecz rozpocznie się 11 kwietnia. Ceny rozpoczynają się od 80 zł. Za bilety I kategorii trzeba zapłacić 120 zł, a II kat. – 80 zł.