Robert Lewandowski kontuzjowany. Nowe informacje o stanie zdrowia

Robert Lewandowski kontuzjowany. Nowe informacje o stanie zdrowia
fot. Icon Sport

Potwierdziło się, że Robert Lewandowski jest kontuzjowany. Są też pierwsze informacje, kiedy kapitan reprezentacji Polski wróci na boisko.

Kontuzja Roberta Lewandowskiego. Kiedy wróci do gry?

Robert Lewandowski nabawił się pierwszej kontuzji odkąd jest graczem FC Barcelony. Wiadomo, że Polak narzekał na uraz po meczu z Almerią, który FC Barcelona sensacyjnie przegrała. Dla Dumy Katalonii była to druga porażka z rzędu po tym, jak wcześniej Barcelona odpadła z Ligi Europy, przegrywając z Manchesterem United.

Jak groźna jest kontuzja Roberta Lewandowskiego? Jako pierwsi o urazie poinformowali dziennikarze “Relevo”. Twierdzili, że uraz nie jest poważny, a Robert Lewandowski opuści najbliższy mecz półfinałowy Pucharu Króla przeciwko Realowi Madryt (2 marca 2023 roku). Dodali, że niewykluczone, iż “Lewy” nie zagra także w ligowym starciu z Valencią (5 marca 2023 roku). Co ciekawe, dziennikarze nie poinformowali o jaki uraz chodzi.

Informacje o kontuzji Roberta Lewandowskiego chwilę później potwierdził jego klub. Chodzi o przeciążenie mięśnia dwugłowego uda w lewej nodze. FC Barcelona nie poinformowała, jak długo potrwa absensja Lewandowskiego. Klub potwierdził jednak, że nie zagra on w nadchodzącym El Clasico. Z pewnością dla Dumy Katalonii będzie to poważne osłabienie. Zwłaszcza, że Barca jest po dwóch porażkach, a “Lewy” wydawał się kluczowym graczem po to, żeby pomóc wrócić Barcelonie na właściwe tory.