Sebastian Szymański blisko AC Milanu? Na stole 25 mln euro!

Sebastian Szymański blisko AC Milanu? Na stole 25 mln euro!
Icon Sport

Choć obecnie sam zawodnik przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski i weźmie udział w barażach do Euro 2024 w Niemczech, to wciąż pojawiają się informacje na temat jego przyszłości. Według tureckiego portalu aksam.com.tr Sebastian Szymański jest blisko AC Milanu. Czy to ostatecznie będzie nowy klub polskiego pomocnika? O tym przekonamy się dopiero podczas letniego okienka transferowego.

Sebastian Szymański notuje bardzo dobry sezon. Reprezentant Biało-Czerwonych zachwycał szczególnie w pierwszych miesiącach tych rozgrywek. Ma na swoim koncie 46 rozegranych spotkań, w których 12 razy trafiał do siatki i zanotował 14 asyst. To między innymi z tego względu w mediach pojawiają się spekulacje o zainteresowaniu ze strony naprawdę wielkich klubów – była mowa na przykład o Manchesterze United, Liverpoolu czy SSC Napoli.

AC Milan kupi Sebastiana Szymańskiego? Oto nowe wiadomości z Turcji

To zainteresowanie może przeobrazić się w transfer w trakcie letniego okienka transferowego. Według tureckiego portalu aksam.com.tr Sebastian Szymański jest blisko AC Milanu. Ponoć pojawiła się oferta w wysokości 18 mln euro, która została odrzucona przez Fenerbahçe. Jeśli transakcja miałaby dojść do skutku, kwota tej operacji musiałaby się zamknąć mniej więcej w okolicy 25 mln euro.

Gdyby ostatecznie Sebastian Szymański został sprzedany za 25 mln euro, to automatycznie stałby się najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii tureckiego zespołu. Na razie to miano przypada Vedatowi Muriqiemu. Kosowianin przeszedł do włoskiego Lazio za 21 mln euro.

Choć ostatnio pojawiła się w Turcji nawet krytyka względem Sebastiana Szymańskiego, to w klubie mają pewnie nadzieję, że zawodnik odzyska dawną dyspozycję. Byłoby to pomocne w walce o mistrzostwo kraju. Jak na razie Fenerbahçe zajmuje drugą pozycję w lidze. Zespół polskiego pomocnika traci do prowadzącego w tabeli Galatasarayu 2 punkty. W następnej kolejce, już po przerwie reprezentacyjnej, Fenerbahçe zmierzy się z Adaną Demirspor. Mecz odbędzie się 3 kwietnia o 19:00.