SGP Vojens 2022: zapowiedź, gdzie oglądać transmisję na żywo, kiedy i o której początek Speedway Grand Prix?

10 września oczy fanów żużla będą zwrócone na Danię, a wszystko za sprawą SGP Vojens. Rywalizacja zapowiada się fascynująco i bez wątpienia warto zarezerwować sobie czas, by śledzić ten turniej. Prezentujemy najważniejsze informacje przed najbliższą rundą Speedway Grand Prix.

Przed nami Speedway Grand Prix Vojens 2022

Do zakończenia tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix zostały już tylko trzy rundy. Miało być ich więcej, ale ostatecznie zrezygnowano z pomysłu zorganizowania ostatniego turnieju mistrzowskiego cyklu w Oceanii. W planach są jeszcze turnieje w takich miastach jak Vojens (Dania), Malilla (Szwecja) oraz Toruń (Polska).

Niebawem będzie już zatem jasne, który zawodnik sięgnie po tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. W zeszłym roku uczynił to Artiom Łaguta. Rosjanin nie został dopuszczony do trwającego cyklu za sprawą zawieszenia reprezentantów Sbornej z uwagi na wojnę w Ukrainie.

Z Łagutą być może byłoby jeszcze ciekawiej. Generalnie jednak na nudę narzekać nie możemy, a Speedway Grand Prix Vojens pewnie będzie kolejną rundą trzymającą w napięciu. Zaplanowano ją na 10 września. Będzie to już ósmy turniej w ramach Speedway Grand Prix 2022.

Stadion w Vojens został zbudowany przez trzykrotnego mistrza świata Ole Olsena. W przeszłości wygrywali na nim tacy zawodnicy jak między innymi Tomasz Gollob, Bartosz Zmarzlik czy Artiom Łaguta. Mistrzowskie tytuły właśnie w Vojens odbierali natomiast m.in. Tony Rickardsson, Greg Hancock oraz Billy Hamill.

Transmisja Speedway Grand Prix Vojens – gdzie oglądać zawody?

W sieci pojawia się wiele pytań o to, gdzie dostępna będzie transmisja Grand Prix żużel na żywo 2022. Oczywiście zmagania w Vojens jak najbardziej będzie można śledzić, ale nie za darmo.

Grand Prix żużel 2022 transmisja pojawi się na platformie Player. Nie będzie przekazu live na TTV (tylko polskie rundy).

Gdzie oglądać na żywo?
Oglądaj transmisję tutaj

zakłady bukmacherskie BETCLIC

OGLĄDAJ TUTAJ

OGLĄDAJ TUTAJ

OGLĄDAJ TUTAJ

zakłady bukmacherskie FORTUNA

OGLĄDAJ TUTAJ

zakłady bukmacherskie sts

OGLĄDAJ TUTAJ

Kiedy i o której GP Vojens 2022? Godzina rozpoczęcia

Turniej w duńskim Vojens przewidziany został na 10 września 2022 roku. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 19:00. Bez wątpienia warto zapamiętać ten termin i śledzić rundę w Danii.

Kim są faworyci GP Vojens 2022? Jak wygląda klasyfikacja generalna SGP?

W gronie faworytów turnieju SGP Vojens 2022 na pewno wymieć należy zawodników z czołówki aktualnej klasyfikacji generalnej cyklu. Z pewnością mocno namieszać mogą Bartosz Zmarzlik czy Leon Madsen, który przecież pojedzie w swojej ojczyźnie.

Szanse na dobry wynik jak najbardziej mają również Robert Lambert, Maciej Janowski, Patryk Dudek czy Daniel Bewley. Ten ostatni w poprzednich rundach Grand Prix sprawował się nadspodziewanie dobrze i notował triumfy.

A tak obecnie wygląda klasyfikacja generalna SGP 2022:

1. Bartosz Zmarzlik #95 Polska 108
2. Leon Madsen #30 Dania 92
3. Daniel Bewley #99 Wielka Brytania 84
4. Patryk Dudek #692 Polska 76
5. Maciej Janowski #71 Polska 74
6. Fredrik Lindgren #66 Szwecja 70
—–
7. Robert Lambert #505 Wielka Brytania 68
8. Tai Woffinden #108 Wielka Brytania 64
9. Mikkel Michelsen #155 Dania 61
10. Martin Vaculik #54 Słowacja 58
11. Jason Doyle #69 Australia 57
12. Anders Thomsen #105 Dania 51
13. Jack Holder #25 Australia 50
14. Max Fricke #46 Australia 43
15. Paweł Przedpełski #323 Polska 25

Wyniki SGP Vojens 2022 sprzed roku

W 2021 roku w Vojens triumfował Artiom Łaguta. W wyścigu finałowym drugie miejsce zajął natomiast Bartosz Zmarzlik, a trzeci był wtedy Emil Sajfutdinow. Tuż za podium sklasyfikowany został natomiast Tai Woffinden.

A jak poszło pozostałym Polakom? Niestety, wypadli oni wręcz tragicznie. Maciej Janowski wywalczył tylko pięć punktów i nie przedostał się do półfinałów. Krzysztof Kasprzak miał natomiast tylko jedno “oczko” i został sklasyfikowany na ostatnim miejscu. Wierzymy, że tym razem biało-czerwoni pojadą znacznie lepiej, dzięki czemu plama po tych występach z 2021 roku zostanie zamazana.

Najważniejsze informacje o torze w Vojens – rekord, długość

Stadion żużlowy w duńskim Vojens został otwarty 21 września 1975 roku. Może pomieścić aż 18 tysięcy kibiców. Długość toru wynosi 300 m. Jego szerokość na prostych to 11 m, a na łukach – 16 m.

W południowej części stadionu mieści się zadaszona trybuna główna. Z pozostałych stron owal jest otoczony szerokimi wałami ziemnymi o łagodnym nachyleniu. Właśnie tam przy okazji zawodów zasiadają widzowie.

Rekordzistą toru w Vojens jest Anders Thomsen. Duńczyk wspaniały wynik czasowy osiągnął w 2021 roku. Wówczas przejechał cztery okrążenia w czasie 55,2 sek. Rekord ustanowił w trakcie półfinału Pucharu Ligi.