Skoki narciarskie Vikersund: Kraft wygrywa drugi konkurs!

Skoki narciarskie Vikersund: Kraft wygrywa drugi konkurs!
fot. Icon Sport

Drugi konkurs w norweskim Vikersund za nami. W dzisiejszych zawodach triumfował Austriak Stefan Kraft. Drugą lokatę wywalczył Norweg Halvar Egner Granerud. Z kolei na trzeciej pozycji uplasował się tej niedzieli Słoweniec Anze Lanisek.

Kraft wygrywa drugi konkurs w Vikersund

Znakomitą formę zaprezentowali podczas niedzielnej rywalizacji dwaj główni aktorzy tegorocznego Raw Air, czyli Halvar Egner Granerud i Stefan Kraft. Ostatecznie najlepszy okazał się dziś Austriak. Z kolei cały cykl wygrywa skoczek ze Skandynawii. Warto dodać, że Kraft zanotował dziś 29. pucharowe zwycięstwo w karierze.

wyniki

Niedziela nie rozpoczeła się zbyt dobrze dla Polaków. Tuż przed rozpoczęciem drugiego konkursu w Vikersund gruchnęła wieść o tym, iż Dawid Kubacki wycofuje się z dzisiejszych zawodów. Oznaczało to jedno. Spadek Polaka w klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air 2023.

Na szczęście pozostali Polacy spisali się przyzwoicie. Polscy skoczkowie w komplecie zameldowali się w 2. serii.

Po pierwszej odsłonie zawodów w Vikersund w czołowej dziesiątce znaleźli się Kamil Stoch (9.) i Piotr Żyła (10.). Niestety w drugiej serii tylko ten pierwszy potrafił utrzymać pozycję w top 10.

Ostatecznie “Rakieta z Zębu” uplasowała się na 8. miejscu. To była najlepsza pozycja spośród wszystkich Polaków w niedzielnym konkursie.

Jeśli chodzi o wyniki pozostałych naszych skoczków narciarskich to: Piotr Żyła był 15., Aleksander Zniszczoł 21., a Paweł Wąsek 24.

Koniecznie trzeba także powiedzieć kilka słów o klasyfikacji końcowej cyklu Raw Air 2023. Jak już wiemy, po 18 skokach oddanych w ciągu 10 dni na 3 skoczniach, to Halvor Egner Granerud po raz pierwszy w karierze zatriumfował w całym turnieju.

Drugie miejsce przypadło zwycięzcy niedzielnych zmagań w Vikersund, czyli Stefanowi Kraftowi. Austriak stracił do Skandynawa 18,2 punkta. Natomiast trzecie miejsce przypadło Słoweńcowi Anze Laniskowi. Jego strata do Norwega wyniosła już sporo, bo aż 147,6 punkta.

Po niespodziewanej rezygnacji Dawida Kubackiego, najwyżej z Polaków uplasował sie Kamil Stoch. Utytułowany zawodnik był ósmy. Był to niestety jedyny z Polaków, który zdołał “wejść” do czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Raw Air 2023.