Świątek – Pegula wynik i skrót meczu: Iga Świątek w finale WTA San Diego 2022!

Iga Świątek awansowała do finału WTA San Diego 2022! Polka po raz czwarty w tym sezonie pokonała Amerykankę, Jessicę Pegulę. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że półfinał WTA San Diego 2022 nie był jednak spacerkiem, a obie tenisistki musiały zostawić na korcie sporo zdrowia.

Świątek – Pegula skrót i wynik meczu

Poniżej sprawdzisz skrót meczu Świątek – Pegula. Polka awansowała do wielkiego finału. Kiedy WTA San Diego 2022 finał? W nocy, z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego, o godzinie 1:00. Świątek zagra ze zwycięzcą półfinału Vekic – Collins, który kilkukrotnie przerwany z powodu deszczu, zostanie dokończony o 21:30 w niedzielę.

To był szalony mecz, przerywany ze względu na opady deszczu. Ostatecznie zakończył się wygraną Świątek 2:1 (4:6, 6:2, 6:2), choć Polka musiała odrabiać straty po pierwszym przegranym secie. Było to już 63. w tym roku zwycięstwo Igi Świątek, która tym samym wyrównała rekord Angelique Kerber z 2016 roku.

Iga Świątek – Jessica Pegula wynik i przebieg meczu

Świątek dobrze weszła w mecz przeciwko Peguli, prowadząc już w pierwszym secie 4:2. Później jednak obniżyła loty, co skrzętnie wykorzystała Amerykanka, wygrywając aż 4 gemy z rzędu i kończąc pierwszego seta. W drugiej partii Świątek wróciła do właściwego rytmu, doprowadzając do wyrównania. W decydującym o finale WTA San Diego 2022 trzecim secie Świątek znów wygrała, choć była to niezwykle zacięta i trudna partia, czego może nie wskazywać wynik 6:2.

Sprawdź gdzie oglądać finał i kiedy decydująće starcie.