Wojciech Szczęsny odrzucił kolejną propozycję kontraktu. Odejdzie z Juve?

Wojciech Szczęsny odrzucił kolejną propozycję kontraktu. Odejdzie z Juve?
Icon Sport

Choć polski bramkarz ma na razie pewne miejsce w bramce Juventusu, to nie wiadomo, jak potoczy się jego dalsza przygoda w tym klubie. Jak podaje włoski dziennikarz Giovanni Albanese, Wojciech Szczęsny odrzucił kolejną propozycję kontraktu. Czy to oznacza, że reprezentant Biało-Czerwonych zmieni niebawem klub? Według tych informacji nie można tego wykluczyć.

Przypomnijmy, już jakiś czas temu media informowały o tym, że polski bramkarz odrzucił ofertę przedłużenia kontraktu. Warto dodać, że chodzi tutaj również o obniżenie wynagrodzenia. Polak znajduje się na ligowym szczycie pod względem zarobków. Zaczęły pojawiać się również plotki o potencjalnym odejściu już w nadchodzącym okienku transferowym – naszym bramkarzem ma być zainteresowana Chelsea.

Wojciech Szczęsny odmówił Juventusowi. Nie podpisze nowej umowy?

Tym razem nowe informacje podał włoski dziennikarz Giovanni Albanese. Według tych wieści Wojciech Szczęsny odrzucił kolejną propozycję kontraktu z niższym wynagrodzeniem. Co więcej, Włoch dodał, że prawdopodobnie za rok zakończy się przygoda Polaka ze “Starą Damą”. To właśnie wtedy wygasa umowa reprezentanta Biało-Czerwonych.

Juventus ewidentnie zmienia swoją politykę personalną i chce zmniejszyć wynagrodzenia, które wypłaca swoim piłkarzom. Wiele wskazuje na to, że “Stara Dama” nie pójdzie na ustępstwa i nie zaproponuje Wojciechowi Szczęsnemu takich samych warunków, na które może liczyć obecnie. Przypomnijmy, że na mocy tej umowy Polak zarabia ok. 12,5 mln euro brutto (czyli ok. 6,5 mln euro netto) za sezon gry.

Niezależnie od tego, reprezentant Polski notuje bardzo dobry sezon w barwach Juventusu. Jak na razie Wojciech Szczęsny rozegrał 32 spotkania, w których 15 razy dał radę zachować czyste konto. Wpuścił łącznie 25 goli.

Bez wątpienia warto śledzić doniesienia o przyszłości naszego golkipera, tym bardziej, że “Stara Dama” chce wzmocnić obsadę bramki już w tym nadchodzącym okienku transferowym. To z kolei może wpłynąć na sytuację Polaka w klubie.